Aloe sila prírody

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Aloe je rastlina, ktorá je známa pre svoje všestranné účinky. Je to nielen  okrasná rastlina pre domov, ale aj veľmi liečivá. Jej blahodarné účinky potvrdzujú značný počet vedeckých štúdií. Rastlina obsahuje viac ako 200 aktívnych látok, ktoré sú blahodarné pre ľudsky organizmus. Ako sú aminokyseliny, polysacharidy, vitamíny, minerály či aminokyseliny, ktoré sú veľmi dôležité pre zdravie človeka.

Jej rodným domom je Egypt. Do Európy sa dostala okolo 10. storočia, kde sa je ujali  Rimania a Gréci.

Aloe vera je nenáročná na pestovanie, má rada slnečné lúče a suchšie prostredie – vydrží aj mesiac bez zalievania čo ideálne pre zábudlivcom.

Priehľadný gél vo vnútri listu bol tajomstvom udržovania krásy pre Kleopatru či Nefertiti. A napríklad taký Kolumbus ju pestoval na svojich lodiach a dával ju námorníkom ako prvú pomoc pri malých zraneniach. Ináč nazývaný malý všeliek.

Jej spracovanie a využitie je naozaj veľmi pestré. Nájdete ju vo farmaceutickom, kozmetickom či potravinárskom priemysle. Pomáha pri rozličných zažívacích problémoch, pôsobí protizápalovo, napomáha zlepšeniu pleti a vlasov.

Nebolo by skvelé si takú rastlinu nosiť všade zo sebou, aby bolo nápomocná pri každej príležitosti a mať ju stále po ruke? Naša spoločnosť ponúka produkty na predaj najvyššej kvality a s najväčším obsahom aloe vera, a to 99,7% -aloe gel-.

V prípade  záujmu a spolupráce  kontaktujte Máriu Pavlikovú na e-mail maria.pavlikova55@gmail.com alebo na Facebooku Mária Pavliková.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!