FOTOGALÉRIA: ZŠ Lúčna píše históriu, reklamou bol aj medzinárodný turnaj

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

PKO Aréna žila radosťou a nasadením futbalových nádejí. Pozvanie ZŠ Lúčna prijali nielen tímy zo Stropkova, Košíc a Svidníka. Medzinárodný rozmer turnaju dali mladí futbalisti FK Miinaj. Podujatie sa konalo pod záštitou veľvyslanca SR na Ukrajine Mareka Šafina a veľvyslanca Ukrajiny v SR Myroslava Kastrana.

Futbalové talenty ZŠ Lúčna v tejto sezóne prepisujú históriu. Postupom na štyri celoslovenské finálové turnaje! O titul v Školskom pohári SFZ zabojujú chlapci, aj dievčatá. Rovnako v obidvoch kategóriách sa predstavia medzi najlepšími slovenskými základnými školami v rámci McDonald’s Cupu. Prestíži zahrať si v tejto elitnej spoločnosti pridáva fakt, že medzi najlepšiu osmičku postúpili Vranovčania v konkurencii 1 010 škôl…

Tieto úspechy sú prísľubom aj pre MFK Vranov, ktorý zo ZŠ Lúčna intenzívne spolupracuje. Príkladom môže byť kategória U-14. V nadstavbovej časti najlepších mužstiev z východného a stredného Slovenska je dve kolá pred koncom v hre o 4. miesto. Bavíme sa pritom o konkurencii MFK Zemplín Michalovce, FC Košice a Tatran Prešov. Ak by sa to zverencom trénera Romana Kuzemku podarilo, skončili by z „východniarov“ najvyššie! Výborne rozohranú sezónu má aj kategória U-13, ktorá pod trénerskou taktovkou Daniela Štullera atakuje 2. miesto.

Ale späť do PKO Arény… Turnaj, na ktorom rozhodoval aj jeden z bývalých najlepších svetových rozhodcov Ľuboš Micheľ, si hráči všetkých tímov užívali. Vďaka výbornej organizácii plynul priebeh paralelne na dvoch ihriskách dynamicky. Nechýbali vydarené akcie, nádherné góly, aj skvelé zákroky brankárov. Pozitívom je predovšetkým sebavedomie takto mladých futbalistov, ktorí vďaka tomu dokážu nachádzať originálne riešenia konkrétnych herných situácií.

Paradoxom posledných dvoch zápasov – o celkového víťaza a o 3. miesto – bolo, že ako prvé skončilo finále, v ktorom FK Miinaj I zdolal Stropkov. Keďže ZŠ Lúčna a FK Miinaj II sa v dueli o bronz rozišli remízou 3:3, prišiel na rad rozstrel. A teraz si predstavte – jedna brána a okolo nej hráči zo všetkých tímov. Atmosféra graduje, napätie sa stupňuje. Hlavní aktéri sa držia okolo pliec. Strelci, aj brankár maximálne sústredení. Niet sa teda, čo čudovať, že po poslednej premenenej penalte predviedla partia trénera Petra Ivana v priamom prenose erupciu nefalšovanej radosti…


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!