ZŠ Lúčna a CFT ACADEMY povýšili viacročnú spoluprácu na oficiálnu úroveň

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Základná škola Lúčna vo Vranove nad Topľou a CFT ACADEMY Slovakia katapultovali doterajšiu spoluprácu na oficiálnu úroveň. Na tento moment odkazuje a symbolizuje nové logo, v ktorom sa prepája posolstvo s jasným odkazom – šport, v tomto prípade futbal, a vzdelanie sú partnermi, nie konkurenciou. 

Už pár dní uvádzajú ZŠ Lúčna a CFT ACADEMY Slovakia v spoločných videách zo športovej prípravy mladých talentovaných futbalistov nové logo, ktorým spečatili a potvrdili viacročnú spoluprácu. Tento príbeh pôsobí mimoriadne inšpiratívne, pretože len potvrdzuje starý známy fenomén – kde je vôľa, tam je aj cesta. „Naša spolupráca začala tým, že sme na začiatku pre CFT ACADEMY Slovakia vytvorili podmienky, aby mohli pôsobiť aj vo Vranove nad Topľou. Neskôr sme postupne spolu nastavili úroveň futbalových športových tried na nový kvalitatívny level. Odtiaľ bol už iba krok k tomu, aby sme sa začali baviť po odbornej stránke, ako prepojiť vzdelávanie s tým, aby sa mohli naši žiaci realizovať aj ako futbalisti. Zistili sme, že z pohľadu hodnôt, aké sa predpokladajú u úspešného mladého človeka, máme k sebe veľmi blízko,“ vysvetľovala riaditeľka Základnej školy Lúčna vo Vranove nad Topľou Blažena Matisová. 


Novú úroveň spolupráce medzi ZŠ Lúčna a CFT ACADEMY Slovakia vyjadruje aj nové logo pre športové triedy. 

CFT ACADEMY Slovakia dnes pôsobí na východnom Slovensku v trinástich centrách. Jej unikátna filozofia, ktorej jedným z pilierov je spolupráca s Coerver Coaching, ponúka tréningové zázemie pre chlapcov a dievčatá už od 5 rokov. Ako zdôraznil koordinátor tréningového procesu v akadémii a garant športových tried ZŠ Lúčna Roman Kuzemka, cesta k úspechu vedie cez schopnosť spájať pre spoluprácu najlepších, ktorí sú zárukou, že evolúcia je pre nich výzvou. „Dnes vytvára ZŠ Lúčna podmienky pre skupinu hráčov z vranovského okresu. V blízkej budúcnosti by sme sa však radi stali vo Vranove nad Topľou centrom pre najtalentovanejších chlapcov aj z ostatných regiónov, ale to nepôjde bez toho, aby sa nespojili silní partneri, ktorí dokážu garantovať kvalitné vzdelanie a špičkovú športovú prípravu. Pridanú hodnotu vidíme v tom, že v rámci konkurencie sa budú hráči inšpirovať navzájom medzi sebou a i to im napomôže rozvíjať ich talent,“ uviedol Roman Kuzemka. 

Dominantou loga je futbalová lopta uložená na knihe. Táto symbolika hádam ani bližší komentár nepotrebuje. Šport, ktorý si vyžaduje disciplínu, vytrvalosť, zodpovednosť, pracuje s kreativitou a učí ako sa stať víťazom, aj vďaka tomu, že sa dokážeme poučiť z prehier a chýb, je zrkadlovým odrazom princípov moderného vzdelávania. „Voči športovcom a úrovni ich vzdelania mala verejnosť v minulosti predsudky. My tento pohľad už meníme. Mladých futbalistov od 1. ročníka, od prvej chvíle, ako zasadnú do školských lavíc, vedieme k tomu, že vzdelanie bude pre nich alfou a omegou, pričom na tejto ceste, pre nich, ani pre nás, žiadne kompromisy neexistujú. Som rád, že ostatný monitor piatakov potvrdil, že sa nám to darí a v našich športových triedach vychovávame nielen výborných futbalistov, ale aj výborných žiakov. Šport do vzdelávania určite negatívne nezasahuje, práve naopak. Mladí ľudia sa učia spoznávať sami seba, svoje limity a našou úlohou je pomôcť im posúvať ich stále vyššie. Myslím si, že to je devíza, ktorú zúročia, nech sa rozhodnú pre akékoľvek povolanie,“ pripomenul R. Kuzemka. 


Koordinátor tréningového procesu v CFT ACADEMY Slovakia a garant športových tried ZŠ Lúčna Roman Kuzemka. 

Vo vzťahu k podmienkam a zázemiu riaditeľka ZŠ Lúčna Blažena Matisová ešte v minulom roku predstavila projekt prekrytia ihriska s umelou trávou, na ktorý získala škola od vlády SR 1 mil. eur. Mládežnícka futbalová aréna by mohla začať svojmu účelu slúžiť ešte tento rok. „Hoci sme pôvodne uvažovali s viaczdrojovým financovaním projektu, v súvislosti s koronakrízou, ktorá má dopady aj na ekonomiku, sme sa rozhodli, že pri rozpočte budeme vychádzať iba zo sumy, ktorú sme získali a nebudeme ju navyšovať. Viacerí zhotovitelia nám potvrdili, že takýto typ haly dokážu postaviť za tri mesiace. Ak všetky administratívne úkony budú mať hladký priebeh, otvoriť by sme ju mohli v decembri tohto roka. Zatiaľ je to však len naše prianie a veľa bude závisieť od toho, ako sa situácia okolo nového koronavírusu ešte vyvinie,“ reagovala B. Matisová.  

 

 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!