Zoznámte sa s okresom a mestom Vranov nad Topľou z inej perspektívy

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Zostavovatelia čarovných fotopublikácií zo stredného Slovenska v spolupráci s miestnymi fotografmi na hornom Zemplíne pripravujú čarovnú knihu plnú magických fotografií z okresu Vranov nad Topľou. Ukážku unikátnych záberov si môžete pozrieť už teraz.

V pripravovanej knihe Čarovný Vranov nad Topľou a okolie nájdete čarovné zábery od rôznych čarovných fotografov. Súčasťou fotopublikácie budú aj jedinečné pohľady na kaštieľ a viadukt v Hanušovciach nad Topľou, jarnú i zimnú prírodu Slanských vrchov, tajuplné zábery na Hrad Čičava a tiež vodnú nádrž Veľkú Domašu.

Knižné dielo, ktoré predstavuje prácu miestnych fotografov zahŕňa celý okres Vranova nad Topľou. Tým, že fotografi v tomto regióne žijú, poznajú ho do takej miery, že dokážu vystihnúť moment, kedy sa daný objekt, prírodná scenéria či kultúrno-historická pamiatka ukáže v netradičnom svetle. Takéto jedinečné zábery im pomáhame zviditeľniť v knižnej podobe z edície Čarovné Slovensko,“ približuje autor a redaktor pripravovanej knihy, Martin Kmeť.

Obrazová publikácia Čarovný Vranov nad Topľou a okolie ukáže nielen to poznané a najnavštevovanejšie, s čím si tento okres spája väčšina ľudí. Čitateľa prevedie nepoznanými zákutiami, jedinečnými prírodnými a historickými pamiatkami neobvyklým, a to čarovným spôsobom. Kniha bude obsahovať viac než sto unikátnych záberov. obohatená epickými popismi a tiež informáciami o samosprávach, kultúrnych i vzdelávacích inštitúciách či regionálnych podnikoch, ktoré pôsobia v tomto okrese.

Podľa slov Igora Ščomaku, ako spoluautora knihy a manažéra projektu, bude táto čarovná kniha inšpiráciou nielen pre domácich, ale i zahraničných návštevníkov. Kniha bude aj v anglickej mutácii, čo umožňuje predstaviť tento východoslovenský región aj zahraničným návštevám. „Hlavná časť knihy pozostáva z čarovných fotografií doplnených popiskami. Časť druhá sa zameriava na PR články o samotnom meste Vranova nad Topľou a ostatných obcí v okrese, ale aj o rôznych inštitúciách, spoločnostiach či regionálnych podnikoch,“ spresňuje Ščomak.

Fotopublikácia Čarovný Vranov nad Topľou a okolie bude dostupná aj v kníhkupectvách a regionálnych informačných centrách.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!