ZMOVR a PSK organizujú očkovanie priamo v obciach vranovského okresu

  • Obce
  • Dátum: 12.01.2022
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Združenie miest a obcí vranovského regiónu organizuje v spolupráci s Prešovským samosprávnym krajom mobilné očkovanie v obciach okresu Vranov nad Topľou. ZMOVR týmto reaguje na požiadavky od viacerých samospráv.

Verejnosť vo vranovskom okrese už má skúsenosť s mobilnou očkovacou jednotkou Prešovského samosprávneho kraja. V minulosti občania kvitovali, že ich záujem stačilo nahlásiť na obecný úrad, čím im odpadla povinnosť registrovať sa elektronicky a najmä nemuseli cestovať do okresných miest.

Ako uviedol tajomník Združenia miest a obcí vranovského regiónu Ján Fenčák, v pripravovanom ďalšom kole očkovania pôjde prioritne o podanie tretej dávky, ale ak bude záujem, tím mobilnej očkovacej jednotky PSK podá aj prvú, prípadne druhú dávku (ak bude termín očkovania rovnaký s termínom podania druhej dávky pre konkrétnu osobu). „Ak budú mať záujem o očkovanie občania, ktorí sú imobilní, členovia mobilnej očkovacej jednotky prídu priamo do domácnosti a zaočkujú osobu v domácom prostredí,“ uviedol Ján Fenčák.

Očkovať sa bude vakcínou Pfizer/BioNTech. Očkovanie je určené pre osoby vo veku 18+ s tým, že prioritou sú seniori 65+, imobilní obyvatelia, obyvatelia so zdravotným postihnutím, či občania 50+. „Ak bude niektorá obec evidovať menej ako 15 záujemcov o očkovanie, je možné presmerovať ich do susednej obce, kde ich mobilná očkovacia jednotka zaočkuje,“ dodal J. Fenčák.

Občania, ktorí majú záujem zaočkovať sa, sa môžu nahlásiť na obecnom úrade vo svojej obci do 17. januára. K prihláseniu na očkovanie sú potrebné tieto údaje: meno a priezvisko, adresa, rodné číslo, informácia o zdravotnej poisťovni, telefónne číslo (najlepšie mobilné telefónne číslo) a informácia, o ktorú dávku očkovania má osoba záujem (poradie dávky).

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!