Zlodeja zlákala peňaženka položená na prístrojovej doske v aute

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Nepríjemné prekvapenie čakalo na majiteľov dvoch osobných motorových vozidiel v Prešove. Z pondelka na utorok totiž došlo k ich vykradnutiu. Polícia upozorňuje, že v Prešovskom kraji zaznamenáva takéto prípady pravidelne.

V prvom prípade si páchateľ vyhliadol na Švábskej ul. osobné motorové vozidlo Mercedes Benz. Keďže bolo riadne uzamknuté, použitím násilia rozbil ľavé zadné okno a ukradol malú tašku aj s náhradným kľúčom k autu, plus vzal aj druhú tašku so športovým oblečením. Majiteľ vyčíslil škodu na viac ako 1 450 eur.

K druhej krádeži došlo na Potočnej ul., v časti Nižná Šebastová, kde páchateľ ukradol z VW Golf peňaženku, ktorá bola položená na prístrojovej doske! „Zlodej rozbil na vozidle bočné sklo na okne vodičových dverí. V peňaženke sa okrem finančnej hotovosti nachádzal občiansky preukaz, vodičský preukaz, karta poistenca, ako aj bankomatová karta. Majiteľka škodu predbežne vyčíslila na viac ako 130 eur,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Polícia opätovne radí, aby vodiči pri opúšťaní auta, čo i len na malú chvíľu, vzali cennosti so sebou alebo ich aspoň uložili do batožinového priestoru, nech zbytočne nepriťahujú pozornosť. „Zlodeja môže zlákať k takému trestnému činu i poloprázdna igelitová taška na sedadle auta, nie to ešte kabelka, peňaženka, či kufrík. V aute by ste si nemali ponechať ani technický preukaz či iné doklady. Je na nich množstvo údajov, ktoré sa v nesprávnych rukách dajú ľahko zneužiť,“ upozorňuje J. Ligdayová.

Rovnako dôležitou radou je, že ak sa predsa len vaše vozidlo stane predmetom ,,záujmu“ zlodeja, nesadajte doň a nezisťujte, čo vám zmizlo! „Môžete tak zničiť stopy, ktoré páchateľ zanechal! Je potrebné ihneď kontaktovať políciu na čísle 158,“ doplnila J. Ligdayová.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!