Zlatá bodka za úspešnou sezónou 2022 v podaní atlétov MŠK Vranov

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Na majstrovstvách Slovenska starších žiakov, žiačok a mužov a žien do 23 rokov mal v obidvoch vekových kategóriách zastúpenie aj vranovský MŠK, ktorého reprezentanti opäť ašpirovali na medailové umiestnenia.

V sobotu sa do súťaže zapojili naši diskári v kategórii do 23 rokov –  Natália Krištanová a Kamil Dadej. Ten si vo svojich posledných pretekoch  sezóny zlepšil osobné maximum v hode 2kg diskom na 31,99m. Natália sa výkonom 24,47m neprebojovala do finálovej osmičky a obsadila prvé nepostupové – 9. miesto. V nedeľu sa na štadióne Technickej univerzity predstavili aj naši traja tohtoročný reprezentanti Slovenska v kategóriách U16 – Viktória Sabolová, U18 – Gabriel Baran a U20 – Monika Marjová, od ktorých sa očakávalo, že sa zapoja do bojov o cenné kovy. Svoju premiéru na majstrovstvách Slovenska absolvovala taktiež nádejná skokanka do výšky Natália Mikitová

Ako prvej začala súťaž v skoku do výšky starších žiačok práve Natálii. Tá si viedla nad očakávanie dobre a v konečnom poradí skončila na vynikajúcom 4. mieste za výkon 150cm. O bronzovej medaile rozhodlo pri rovnakom výkone to, že pretekárka z Trenčína preskočila predchádzajúcu výšku 145cm na prvý a naša pretekárka na druhý pokus. „S výkonom Natálie som absolútne spokojný. Vekom je ešte mladšia žiačka a napriek tomu svoje prvé majstrovstvá Slovenska psychicky zvládla veľmi dobre, čo je pri skoku do výšky nesmierne dôležité. Ak ju bude atletika aj naďalej baviť a bude zdravá, môže sa stať ďalšou atlétkou MŠK Vranov, ktorá bude bojovať o stupne víťazov a reprezentačný dres,“ uviedol tréner atletického oddielu MŠK Vranov Jaroslav Kolcun.

Po dievčatách sa vo výške začalo skákať v kategórii mužov do 23 rokov. Tu vranovské farby zastupoval už skúsený medailista z národných šampionátov v hale i vonku a dorastenecký reprezentant Slovenska – Gabriel Baran. Gabo skončil, tak ako Natália, na 4. mieste v osobnom rekorde 190cm. Aj súťažiaci pred ním na 2. a3. mieste skočili zhodne 190cm. Predošlé výšky však zvládli na prvý pokus, kým Gabriel musel „opravovať“. „Osobák poteší, zvlášť keď je to 190cm. V tomto roku sa Gabrielovi darilo. Po halovom titule majstra Slovenska dorastencov pridal aj ten vonku, v hale bral medzi juniormi vo výške bronz a ešte pridal striebro v dorasteneckom disku. S vydarenou sezónou absolútna spokojnosť!“ reagoval J. Kolcun

Na štart behu na 1500m prekážok sa ako ďalšia postavila v štartovom poli 16 pretekárok Viktória Sabolová. Tá potvrdila svoje tabuľkové postavenie a získala pre vranovský MŠK striebornú medailu v osobnom maxime 5:35,27, keď nestačila na víťaznú Viviánu Popovičovú z domáceho klubu Slavia TU Košice. „Bol som zvedavý, ako sa Viktória vysporiada s nie príliš vydareným vystúpením na EYOF-e. Zvládla to však bravúrne a odbehla to v osobnom maxime, za čo si zaslúži môj obdiv. Spolu s umiestnením získala aj nominačný list na medzištátne stretnutie žiackych reprezentácií Česka, Maďarska, Chorvátska, Slovinska a Slovenska, kde bude reprezentovať našu republiku v tejto disciplíne,“ uviedol J. Kolcun.

Ako posledná začala súťažiť Monika Marjová vo vrhu guľou žien do 23 rokov. Monika ako členka juniorskej reprezentácie Slovenska patrí k najlepším guliarkam na Slovensku. Svedčí tom aj zisk štyroch cenných kovov z tohtoročných majstrovstiev Slovenska (2x striebro medzi juniorkami v hale i vonku a 2x bronz medzi ženami v hale i vonku). Prečo teda nepridať ďalšiu medailu. Podarilo sa! Za výkon 12,62m získala titul majsterky Slovenska v kategórii do 23 rokov! „Monike patrí zaslúžene gratulácia. Ja však stále myslím, že sa môže posunúť ešte omnoho viac. Potenciál má veľký. Na budúci rok by mohla zabojovať o splnenie limitu na ME juniorov, ktoré sa uskutočnia v Rumunsku. Chce to však mnoho tvrdého tréningu, odriekania a hlavne zdravia. Uvidíme,“ dodal J. Kolcun.

Atléti vranovského MŠK v roku 2022 vybojovali spolu na majstrovstvách Slovenska 14 cenných kovov:

6 zlatých

5 strieborných

3 bronzové

Atléti MŠK Vranov nad Topľou v reprezentácii SR v roku 2022:

Medzištátne stretnutie U18 CZE-HUN-SLO-SVK – Székesfehervár (HUN)

Výška – 4. miesto – Gabriel Baran – 188cm, (8 pretekárov)

Medzištátne stretnutie U20 CZE-HUN- POL -SLO-SVK – Maribor (SLO)

Guľa 4kg – 6. miesto – Monika Marjová – 12,15m, (9 pretekárok)

Medzištátne stretnutie U16 CZE-HUN-SLO-SVK – Znojmo (CZE)

1500m cez  prekážky – 6. miesto – Viktória Sabolová – 5:31,92, (10 pretekárok)

Medzinárodný olympijský festival mládeže EYOF 2022 – Banská Bystrica

2000m cez prekážky – 15. miesto – Viktória Sabolová – 7:50,11, (15 pretekárok)

Adrián Baran je súčasťou reprezentačných celkov Slovenska už nepretržite 10 rokov od roku 2013 v kategóriách U16, U18, U20, U23, muži.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!