Zimnú údržbu vo Vranove nad Topľou komplikujú zle zaparkované vozidlá

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Mesto Vranov nad Topľou začalo so zimnou údržbou miestnych komunikácií 13. januára. Radnica apeluje na majiteľov áut, ktorých zaparkované vozidlá bránia technike v údržbe. Zároveň upozorňuje, že nie všetky úseky sú v jej správe.

Mesto Vranov nad Topľou spravuje 58 km ciest a 64 km chodníkov. Miestne komunikácie má rozdelené do dvoch okruhov podľa dôležitosti. Prvý okruh zabezpečuje zjazdnosť ciest pre sanitky, hasičov a autobusy. Taktiež do tohto okruhu patria všetky cesty, ktoré sú na kopcoch (Dubník, Okulka, Sídlisko 1. mája, Vinice). „Na území mesta sa nachádzajú aj komunikácie, na ktorých vykonáva zimnú údržbu Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja – oblasť Vranov nad Topľou. Do tohto okruhu spadajú komunikácie: Lomnica – smer Kamenná Poruba, Lomnická ulica, Čemernianska ulica, Herlianska ulica, Prešovská ulica, Duklianskych hrdinov, Mlynská a Staničná ulica,“ vysvetľuje mesto Vranov nad Topľou na svojej webovej stránke.

V rámci zimnej údržby boli na Okulke, Sídlisku 1. mája a na Viniciach osadené uzatvárateľné 200 litrové nádoby s posypovou soľou. Tie slúžia obyvateľom týchto lokalít na posyp schodísk, parkovísk alebo chodníkov v blízkosti ich obydlí. „Aj túto zimu sa stretávame s problémom zle zaparkovaných vozidiel, ktoré nám bránia vykonať zimnú údržbu na cestách a chodníkoch. Práve pre takto zaparkované autá nemôžeme vykonať údržbu technikou a musíme pristúpiť k manuálnemu čisteniu, čo je zdĺhavé a dokonca v niektorých prípadoch nemožné. Paradoxne tento jav sa viac vyskytuje pri rodinných domoch, kde obyvatelia majú vlastný dvor, a aj napriek tomu parkujú svoje autá na chodníkoch, či na okraji ciest a tým bránia prejazdu techniky. Táto situácia sa každým rokom zhoršuje, skonštatoval vedúci oddelenia verejnoprospešných služieb Ján Fedorňák.

Obyvateľom mesta Vranov nad Topľou je k dispozícii dispečing zimnej údržby na tel. č. 0901 770 045, ktorý je zriadený v budove bývalého Mestského bytového podniku, a.s.

FOTO: mesto Vranov nad Topľou


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!