ŽIACKA ŠACHOVÁ LIGA: Celkovým víťazom sa stal J. Palfi zo ZŠ S. Polianka

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

V Centre voľného času vo Vranove nad Topľou sa 5. kolom skončila séria turnajov v rámci Žiackej šachovej ligy Vranova v školskom roku 2022/2023. Podujatia sa postupne zúčastnilo 22 hráčov zo siedmich škôl okresu.

Celkový víťazom sa stal Jakub Palfi zo ZŠ v Sečovskej Polianke, ktorý vyhral všetkých päť turnajov získal vždy prvenstvo. Druhým v poradí bol Tibor Chytra a tretím v poradí Aleš Chytra, obaja zo ZŠ Bernolákova vo Vranove nad Topľou.

V kategórii dievčat bola prvá Kristína Margitayová zo ZŠ s MŠ Tovarné. Pred druhou Laurou Pivovarníkovou zo ZŠ Sídlisko II vo Vranove nad Topľou. O tretie miesto sa podelili Barbora Kočišová zo ZŠ Bernolákova vo Vranove nad Topľou a Timea Tutková zo ZŠ s MŠ Tovarné.

Ocenenia si odniesli aj najlepší hráči jednotlivých škôl. Za ZŠ Bernolákova to bol už spomínaný T. Chytra. Za ZŠ s MŠ Tovarné hral najlepšie Ondrej Jurečko. ZŠ Štúrova v Hanušovciach nad Topľou najlepšie reprezentoval Lukáš Štofan.

Taktiež sa v posledných týždňoch skončila ligová sezóna v šachu. Vranovskí šachisti mali zastúpenie v 3. a vo 4. slovenskej šachovej lige. V 3. lige obsadili 5. priečku medzi 12 družstvami a rovnako získali 5. miesto aj vo 4. lige, kde súťažilo 8 družstiev. Najviac partií odohral Vladimí Verba, keď využil možnosť odohrať všetkých 18 zápasov. Uhral 12,5 bodu s výbornou 70 %-nou úspešnosťou. O ďalšie pekné výsledky sa tiež postarali Jozef Feník, získal 5 bodov zo šiestich partií (83 %), Jozef Bednár nazbieral 4,5 bodu z 5 partií (90 %) a Miroslav Chytra vydobil 13 bodov zo 16 partií (81 %).


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!