ZEMPLÍNSKY POHÁR: Členovia DHZ S. Kajňa prepísali „striebrom“ históriu

  • Obce
  • Dátum: 09.05.2023
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Dobrovoľní hasiči zo Slovenskej Kajne prepísali históriu. Pri premiérovej účasti na Zemplínskom pohári skončili na druhej priečke. Redakciu o tomto ich úspechu informoval tajomník Územnej organizácie Dobrovoľnej požiarnej ochrany Vranov nad Topľou Patrik Tkáč.

Zemplínsky pohár v požiarnom útoku sa organizuje od roku 1988. Prestíž mu dodáva nielen história, ale aj fakt, že právo reprezentovať územné organizácie majú víťazi obvodných kôl.

V sobotu sa najlepší dobrovoľní hasiči z humenského, trebišovského, vranovského, sninského a medzilaboreckého okresu stretli v Snine. Územnú organizáciu Dobrovoľnej požiarnej ochrany Vranov nad Topľou reprezentovali členovia Dobrovoľného hasičského zboru Slovenská Kajňa.

Každý zo 7-členných tímov má dva pokusy, z ktorých sa časy spočítavajú. Úlohou je zraziť dva sklopné terče vážiace 5 kilogramov. Dodáme, že voda sa strieka z piatich metrov smerom na 5-centimetrové otvory.

Členovia Dobrovoľného hasičského zboru Slovenská Kajňa mali pri prvom pokuse smolu. Zradila ich totiž technika. Pokus síce dokončili, ale nemohli počas neho predviesť svoj absolútny potenciál… V tom momente sa pre nich začal ďalší boj s časom. Na opravenie stroja mali priestor len do druhého pokusu.

Okamžite sa pustili do práce a misiu zvládli. Pokus bol nielenže platný, ale v konkurencii Brekova, Belej nad Cirochou, Dlhého nad Cirochou, Kamenice nad Cirochou a Vyšnej Rybnice ich vytiahol na konečné 2. miesto.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!