Záujem o mestskú hromadnú dopravu vo Vranove nad Topľou sa zvyšuje

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

V marci využilo linku bezplatnej mestskej hromadnej dopravy 18 325 cestujúcich. Informovalo o tom mesto Vranov nad Topľou. Údaje poskytol dopravca SAD Humenné, a.s., OZ Vranov nad Topľou.

V meste Vranov nad Topľou je bezplatná hromadná doprava k dispozícii pre verejnosť od začiatku tohto roka. Využívať ju môžu obyvatelia mesta a okresu, ako aj jeho návštevníci.

Ako vysvetlila hovorkyňa mesta Vranov nad Topľou Eva Fedorňáková, v porovnaní s marcom 2019 využilo prepravu formou MHD o 3 345 osôb viac. Primátor Ján Ragan v tejto súvislosti ocenil, že pozitívnu spätnú väzbu vníma radnica od naštartovania tohto projektu. A to nielen od obyvateľov mesta. „Pozitívne ohlasy máme aj od starostov susedných obcí, ako aj priamo od obyvateľov žijúcich mimo mesta Vranov nad Topľou. Občania pozitívne hodnotia hlavne možnosť bezplatnej prepravy z koncových častí mesta do jeho centra, z autobusovej, vlakovej stanice k nemocnici, či k inštitúciám, ktoré potrebujú navštíviť. Tento typ dopravy využívajú aj žiaci základných a stredných škôl v najviac exponovaných časoch, povedal primátor Vranova nad Topľou Ján Ragan.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!