Zámutovčan napadol na Silvestra v ambulancii urgentného príjmu policajta

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Mladík zo Zámutova si na Silvestra zavaril. Vyšetrovateľ voči nemu začal trestné stíhanie vo veci zločinu útoku na verejného činiteľa. Napadnutý policajt utrpel zranenia, ktoré si vyžiadajú dobu liečenia.

K útoku došlo v posledný deň minulého roka v jednej z ambulancii urgentného príjmu, kde vo večerných hodinách 19-ročný muž z obce Zámutov fyzicky napadol člena policajnej hliadky.

Mladý Zámutovčan bol najskôr políciou vyzvaný, aby opustil ambulanciu. To však u neho vyvolalo agresívnu reakciu. „Rukami udrel po veciach patriacich policajtovi, ktoré spadli na zem. Opätovne bol vyzvaný, aby sa upokojil s tým, že v opačnom prípade budú voči nemu použité donucovacie prostriedky. Mladíka to natoľko vyprovokovalo, že fyzicky zaútočil na samotného policajta. V tomto vyčíňaní sa snažil pokračovať,“ opísala incident hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Agresívny mladík skončil v cele policajného zaistenia, kde mu po vykonaní potrebných procesných úkonov bolo vznesené obvinenie z uvedeného zločinu. Vyšetrovateľ spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!