Za/ži dobrodružstvo na Hornom Zemplíne s úspešným koncom

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Kampaň Za/ži dobrodružstvo na Hornom Zemplíne, ktorú Oblastná organizácia cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš spustila v polovici marca tohto roka, bola v réžii OOCR pilotnou aktivitou svojho druhu. Pozitívne je konštatovanie, že dopadla úspešne s desiatkami nadšených účastníkov.

Princíp kampane spočíval v návšteve minimálne štyroch z desiatich vybraných lokalít, kde sa bolo potrebné odfotiť pri drevenom pointe alebo nálepke. Následne si účastníci mohli zájsť po odmenu. Súčasťou kampane bolo aj záverečné žrebovanie o 30 zaujímavých cien, ako sú pobyty, darčekové poukazy či dokonca remeselnícky kurz. Kompletný zoznam výhercov je uverejnený na webe OOCR. „Mnohí nás informovali, že aj vďaka tejto kampani spoznali miesta, o ktorých doteraz vôbec nevedeli. Niektorým sa Horný Zemplín zapáčil natoľko, že absolvovali návštevu všetkých vybraných lokalít. Splnili sme tak jeden z cieľov kampane, ktorá bola zameraná hlavne na spoznávanie menej známych lokalít tohto nádherného územia. Spomenieme napr. Tri studničky, Vladičský vodopád, Brestovské mohyly, Čertov kameň či Herlicu. Za možnosť odmeny sme tiež chceli vylákať ľudí viac do prírody,“ uviedla výkonná riaditeľka OOCR Horný Zemplín a Horný Šariš Michaela Zdražilová.

Ako ďalej dodala, pri plánovaní kampane sa stretli s množstvom pozitívnych ohlasov, preto by sa aj touto cestou chcela poďakovať všetkým, ktorí priložili ruku k dielu, či už pri osádzaní a kontrole jednotlivých pointov alebo prispením cien do záverečného žrebovania. Rovnako ocenila a váži si množstvo zaujímavých podnetov od samotných dobrodruhov, ktorí spätnou väzbou pomáhajú zlepšovať kvalitu existujúcich služieb v území. „Po úspešnom ukončení jednej kampane začíname intenzívne pracovať na ďalších. Aby sme trochu navnadili zvedavcov, spomenieme aspoň ich názvy – ekoZEMplín a Hornozemplínske lavičky. Máte sa na čo tešiť,“ doplnila M. Zdražilová.

Aktivita bola realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!