Z útoku na zdravotníkov vo Svidníku je obvinená pätica z okresu Stropkov

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Hulvátov, ktorí útočili na zdravotníkov v priestoroch svidníckej nemocnice, obvinila polícia za trestný čin násilie proti skupine obyvateľov spáchaného v súbehu s trestným činom výtržníctva. Impulzom k incidentu mal byť smútok zo smrti blízkej osoby.

Koncom novembra došlo vo vnútorných priestoroch svidníckej nemocnice, v časti pre verejnosť, k protiprávnemu konaniu zo strany viacerých osôb, ktoré vstúpili na covidové oddelenie. Keďže sa správali agresívne a vulgárne, personál sa pred príbuznými zomrelej pacientky musel v obave uzamknúť v jednej z izieb. „Agresívne osoby búchali a kopali do dverí izby, do ktorej sa snažili dostať. Neustále personálu vulgárne nadávali a vyhrážali sa im zabitím! Osoby neskôr z miesta odišli preč,“ opísala situáciu hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Prípadom sa okamžite začala zaoberať polícia. „Polícia nebude tolerovať akékoľvek útoky na našich zdravotníkov. Sú to práve oni, ktorí v týchto dňoch melú z posledného. Sú to práve oni, ktorí pracujú na hranici svojich možností, aby poskytovanie zdravotnej starostlivosti neskolabovalo. Za to, čo robia si namiesto urážok a napádania zaslúžia náš obdiv a vďaku…“ odkazuje polícia.

Vyšetrovanie tohto incidentu, ako aj získaná dôkazná situácia, umožnila poverenému príslušníkovi Obvodného oddelenia Policajného zboru vo Svidníku vzniesť obvinenie piatim osobám – 15-ročnej slečne z obce Havaj, 20-ročnej žene zo Stropkova a trom mužom vo veku 32 rokov, 21 rokov a 18 rokov, pochádzajúcim taktiež z obce Havaj. „Ak sa obvineným osobám vina preukáže, hrozí im trest odňatia slobody na 6 mesiacov až na 3 roky, v prípade mladistvých osôb, ide o polovičnú trestnú sadzbu,“ uviedla J. Ligdayová.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!