White Place vydávajú online koncert so siedmimi novými skladbami

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Slovenská kapela White Place vydáva v závere roka jedinečný online koncert s názvom Empty Session, kde naživo predstavuje sedem nových, z toho šesť zatiaľ oficiálne nevydaných skladieb.

Autormi námetov a kompozícií sú bratia Daniel a Majo Jenčovci. Skladby ostávajú verné predstavenému rukopisu zahŕňajúc vrstvené klavírne a gitarové témy, overdubované melodické loopy a sample, reverbované vokálne doprovody a nekonvenčné rytmické patterny.

Koncert zachytený na dynamickú kameru bol točený v prázdnej kultúrnej sále vo Vranove nad Topľou v priebehu decembra, v prestávkach medzi jednotlivými skladbami zachytáva aj krátke odľahčené komentáre členov kapely.

„Chceli sme sa odvďačiť fanúšikom a zas sa im priblížiť. Mám pocit, že táto nekonečná pandémia nás neustále viac a viac vzďaľuje. Dlho som túžil spraviť kvalitnú session s experimentálnou kamerou, ktorá bude viac než len prostriedkom. Verím, že komentáre nás zas aspoň trochu priblížia ľuďom, ktorí nás dlhšie nevideli a nepočuli,” uviedol Daniel Jenčo, frontman a autor textov White Place. Kapelu okrem neho a brata Maja Jenča tvorí bubeník Lukáš Fabian a hudobník a producent Stano Čorej.

Skladby Superposition, Seem, Unpromising Cozy Pt. II, Dive, Books Pt. II, Nocebo a Well Pt. II vznikali počas pandemického obdobia, a všetky sa objavia na pripravovanom albume s názvom In Context.

K skladbe Superposition vyšiel v októbri tohto roka tanečne ladený klip, pieseň je možné vypočuť na všetkých relevantných streamovacích platformách.

Kapelu je možné podporiť dobrovoľným symbolickým vstupným na goout.net.

Tvorbu a naštudovanie diel podporil z verejných fondov formou štipendia Fond na podporu umenia.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!