VÝZVA A PROSBA MOTORKÁROM: PRÍĎTE DAROVAŤ KRV

imrich.mako@vranovske.sk
Autor
Keďže epidemiologická situácia v súvislosti s nákazou COVID-19 dovoľuje vykonávať aj operačné zákroky, ktoré boli v ostatných týždňoch pozastavené, súvisí s tým i naliehavejšia prosba zdravotníkov pre darcov krvi. Jej darovaním sa rozhodli pomôcť motorkári. S výzvou prišla michalovská Nemocnica Svet zdravia. Dodáme, že práve Michalovce sú každoročne svedkom spanilej jazdy motorkárov, ktorí sa zúčastňujú Motozrazu na Zemplínskej šírave. 
 
Hematologicko-transfúziologické oddelenie Nemocnice Svet zdravia Michalovce v spolupráci s časopisom Svet motocyklov a portálom motofan.sk pozývajú motorkársku verejnosť pomôcť práve v podobe darovania tej najcennejšej tekutiny. „V tomto neľahkom období pokračujú operačné výkony naďalej a pacienti potrebujú vašu pomoc neustále. Vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu uprednostňujeme možnosť objednať sa telefonicky a prosíme darcov o dodržiavanie príslušných hygienických opatrení,“ citujeme z oznamu Nemocnice Svet zdravia Michalovce.
 
Pripomíname, že odberové dni sú 26. mája 2020 (utorok) a 28. – 29. mája 2020 (štvrtok – piatok) v čase 7.00 – 10.00 hod. Ako nemocnica dodáva, v prípade, že tieto termíny nevyhovujú, po telefonickom dohovore vedia poskytnúť aj alternatívny termín. Nech sa páči, tu sú ešte kontakty: 056 / 641 6916 (7 dní/24 hodín), transfuzka.mi@svetzdravia.com. 
 

 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!