Výletná loď Bohemia previezla 36 000 turistov, premávať chce aj v zime

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Výletná loď Bohemia previezla tento rok 36 000 turistov. Po vodnej hladine by mohla prevážať hostí do konca januára 2021.

Domaša aj vďaka alebo práve vďaka výletnej lodi Bohemia ožila. Jej návrat po 26 rokoch, bol impulzom, ktorý turistov lákal i tento rok, kedy boli navyše vo vzťahu k úrovni vodnej hladiny ideálne podmienky.

Tohtoročnú sezónu na Domaši otvorili silným duchovným a emotívnym posolstvom slávnosti NAVALIS. Ternom bola určite séria koncertov v rámci projektu Bohemia spieva, ktoré sa niesli v znamení úžasnej atmosféry, k čomu bezpochyby prispela aj noblesa okolitej podvečernej scenérie. Návštevníci plavieb oceňovali tiež pútavo spracovaný príbeh vodnej nádrže Domaša od jej výstavby až po súčasnosť…

Ako uviedol starosta obce Kvakovce Radovan Kapraľ, keďže kvôli situácii spojenej s novým koronavírusom mnohí nevycestovali do dovolenkových destinácií v zahraničí, ich kroky viedli na Domašu. Kým počas minuloročnej skrátenej sezóny previezla Bohemia 20 000 návštevníkov, tento rok ich bolo zatiaľ cca 36 000.  „Treba povedať, že mesiace jún a júl boli poznamenané zlým počasím, pretože skoro každý deň pršalo, čo sa odzrkadlilo aj na menšej návštevnosti. Vynahradili sme si to však v auguste, ktorý bol nadpriemerne slnečný,“ uviedol Radovan Kapraľ.

O plavby je záujem aj po skončení oficiálnej letnej turistickej sezóny. Verejnosť si bude môcť rezervovať vstupenky na Bohemiu do 24. septembra. „Pokiaľ to počasie dovolí, chceli by sme prevádzkovať loď až do konca januára. Evidujeme záujem od škôl, firiem, či domovov dôchodcov, pretože kvôli COVID-19 sú seniori predsa len opatrnejší a nechcú sa vystavovať riziku v skupinách s ostatnými hosťami. Z našej strany prispôsobíme plavby tak, aby sa loď medzi nimi dostatočne vyvetrala a samozrejme dôraz budeme klásť aj na dodržiavanie ďalších hygienických opatrení,“ vysvetľoval R. Kapraľ.

Mohlo by Vás zaujímať

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!