Vranovskí poslanci schválili na dofinacovanie haly pri ZŠ Lúčna úver

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Prestrešenie existujúceho futbalového ihriska s umelou trávou v areáli Základnej školy Lúčna dofinancuje mesto Vranov nad Topľou z úverových zdrojov sumou 399 000 eur. Rozhodli o tom poslanci mestského zastupiteľstva.

Na výstavbu krytej haly v areáli ZŠ Lúčna získalo mesto Vranov nad Topľou dotáciu 1 000 000 eur. Vláda SR ju schválila na výjazdovom rokovaní v Slavošovciach. Ďalších 200 000 eur získala samospráva z Prešovského samosprávneho kraja. Hoci pôvodne bolo v hre dofinancovanie stavby mimo vlastných zdrojov mesta, nakoniec poslanci schválili prijatie úveru vo výške 399 000 eur. Dodáme, že vysúťažená suma za dielo predstavuje 1 599 898,19 eur. „Dofinancovanie z úverových zdrojov bolo schválené v budúcoročnom rozpočte. Keďže tento projekt bude s vysokou pravdepodobnosťou dokončený a vyfaktúrovaný do konca tohto roka, dávame návrh na jeho schválenie už teraz, aby v priebehu januára a februára bola faktúra celá zaplatená,“ uviedol vedúci ekonomického oddelenia Mestského úradu vo Vranove nad Topľou Milan Malý.

S výstavbou krytej haly v areáli ZŠ Lúčna sa začalo v októbri tohto roka. Na území Prešovského a Košického kraja ide o unikátny projekt. Jeho cieľom je vytvoriť zázemie a celoročne konštantné podmienky pre rozvoj predovšetkým futbalových talentov. „Ukazuje sa potreba, že ak chceme robiť futbal kvalitne a naďalej vychovávať reprezentantov, musíme im k tomu vytvoriť adekvátne zázemie. Halu budú využívať žiaci nielen dopoludnia v rámci športovej prípravy, ale aj popoludní počas tréningového procesu. No najpodstatnejšie je, že k dispozícii bude pre športovcov za každého počasia,“ uviedla riaditeľka ZŠ Lúčna Blažena Matisová.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!