Vranovskí kriminalisti z finančnej správy zaistili 101 140 kusov cigariet

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Kriminálny úrad finančnej správy vo Vranove nad Topľou zaistil v rámci akcie pod názvom Bažant viac ako stotisíc cigariet bez platnej kontrolnej známky a zároveň bola zadržaná peňažná hotovosť vo výške 90 tisíc eur.

Ako informuje Finančná správa SR na svojom webe, na východe Slovenska tento týždeň lietali z okna peniaze. Páchateľ sa ich totiž pokúsil ukryť pred zásahom kriminalistov tak, že v plastovej nádobe vyhodil 90 tisíc eur z okna, avšak neúspešne. „Príslušníci finančnej správy ich zadržali. Keďže páchateľ nevedel pri domovej prehliadke preukázať pôvod a spôsob ich nadobudnutia, vzniklo podozrenie, že pochádzajú z trestnej činnosti,“ citujeme z tlačovej správy.

V rámci akcie Bažant ozbrojení príslušníci finančnej správy odhalili aj nelegálne prechovávanie cigariet troch značiek v celkovom množstve 101 140 kusov bez označenia platnou kontrolnou známkou. „Tým vznikla správcovi dane škoda vo výške 12.290 eur. Po vykonaní domovej prehliadky a neodkladných úkonov bol prípad odovzdaný vyšetrovateľovi finančnej správy,“ uvádza sa v tlačovej správe.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!