Vranovskí hokejbalisti zdolali Leaders BA vďaka štyrom bodom B. Štefana

Hokejbalisti HMHK bauska. Vranov si z tripu do hlavného mesta a na stredné Slovensko priviezli plný počet bodov. „Áčko“ vyhralo na ihrisku Leaders Bratislava 4:2 a rovnakým výsledkom si poradili aj juniori s ŠK Bukovinka Zvolen.

V obidvoch zápasoch vynikol Branislav Štefan, najskôr v úlohe hráča, potom ako tréner. Do histórie hokejbalu sa však zapísala Patrícia Dzurinová, ktorá si počas víkendu pripísala na konto tri víťazstva – jedno ako hráčka medzi juniormi a dve ako trénerka so žiakmi U-12, pretože jej zverenci zdolali Humenné 5:0, resp. Prešov 3:1. Vzhľadom k tomu zavádzame do športovej terminológie termín „hetrik Patrície Dzurinovej“ – gól, bitka a 100%-tná víkendová bilancia v pozícii hráčky, i trénerky!

Ako prví na svoj zápas nastúpili muži Vranova, ktorí v 21. min. prehrávali s Leaders Bratislava 0:2. Od tohto momentu však brankár Šimon Cmar zatiahol rolety a začali sa diať veci.

Vranovčania stihli vyrovnať ešte v druhej tretine. V 22. min. sa trafil presne Branislav Štefan a o šesť minút neskôr nabíjal v presilovke Filipovi Oščipovskému.

Vranovskí hokejbalisti dokončili parádny obrat v záverečnej časti hry a opäť v tom hral hlavnú úlohu B. Štefan. V 44. min. hrali hostia presilovku a znovu si zopakoval gólovú spoluprácu s F. Oščipovským.

V čase 44:48 si vzal hosťujúci tréner Maroš Hric oddychový čas a o osem sekúnd, štyri sekundy pred koncom, upravil bývalý juniorský majster sveta na konečných 4:2…

Napriek víťazstvu a bilancii 2+2 nemal B. Štefan veľa času na oslavy, pretože hneď sadal do auta a nabral smer Zvolen, kde z lavičky koučoval juniorov.

Aj v tomto dueli si užil drámu. Hokejbalové nádeje HMHK bauska. rozhodli o svojom víťazstve v druhej tretine, ktorú vyhrali 3:1. Domáci sa za stavu 2:4 snažili ešte niečo vymyslieť, pred presilovkou v 37. si vzali oddychový čas, no defenzíva na čele s brankárom Adamom Kundrátom bola skalopevná.

Zaujímavou štatistikou sa prezentovala Patrícia Dzurinová, ktorá si takmer pripísala na konto hetrik Gordieho Howa. V 5. min. otvorila skóre a v 43. min. sa pobila, preto jej chýbala už len asistencia. Smerom k jej spoluhráčom musíme dodať, že sú to džentlmeni a okamžite sa zaplietli do potýčky na jej obranu.

Nech sú aj tieto výsledky pozvánkou na najbližší hokejbalový víkend vo Vranove nad Topľou. V sobotu – 2. októbra privítajú muži doma o 13.00 hod. majstrovskú Považskú Bystricu a proti rovnakému súperovi sa o 15.30 hod. predstavia juniori. Dvojzápas sa bude hrať i v nedeľu – 3. októbra, keď o 10.00 hod. vybehnú proti Vranovčanom muži Pruskéhoo 12.30 hod. juniori Pruského.

Extraliga mužov – 4. kolo TABUĽKA

Leaders Bratislava – HMHK bauska. Vranov 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Góly: 11. Kozák (Behúl, Bobál), 21. Simon (Farkaš) – 22. Štefan (Zummer), 28. Oščipovský (Štefan), 44. Oščipovský (Štefan), 45. Štefan (Oščipovský).

Extraliga juniorov – 4. kolo TABUĽKA

ŠK Bukovinka Zvolen – HMHK bauska. Vranov 2:4

Góly: 9. Dejl (Kapusta, Koka), 22. Holka (Dejl) – 5. Dzurinová, 20. Zummer (Gvušč), 24. Andrejčík (Gvušč), 27. Andrejčík (Gvušč, Groman).