Vranovskí hokejbalisti otvoria extraligovú sezónu v derby proti Košiciam

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

HMHK bauska. Vranov bude v aktuálnej sezóne reprezentovať šesť tímov. Juniori a seniorské A-mužstvo privítajú už túto sobotu doma HBC Košice. Jednou z klubových noviniek je vysielanie priamych prenosov z domácich zápasov na Youtube.

Hokejbalisti HMHK bauska Vranov začali s prípravou na seniorskú Extraligu v závere júla. Mužstvo doplnené o viacerých mládežníkov absolvovalo trojdňové sústredenie v Drienici. V domácich podmienkach trénovalo trikrát týždenne, vrátane tréningov pod vedením kondičného trénera Roba Baláža. Hernú formu ladili hráči na domácom prestížnom turnaji Vranov Cup, či na Országh Cupe v Žiline.

Pozitívnou správou pred štartom nového súťažného ročníka je, že káder z minulej sezóny ostáva pokope. Definitívne kvôli veku prechádzajú z juniorskej kategórie k seniorom Matej Džamba, Viktor Kundrát, Tibor Pjenčák a Maximilián Pagáč. Novou brankárskou posilou je Popradčan Jaroslav Just. Na súpiske sú napísaní aj ôsmi najlepší juniori, ktorí dostanú šancu zahrať si a zbierať skúsenosti i na tomto fóre.

Dodáme, že v Extralige sa predstaví dvanásť tímov, z ktorých osem postúpi do play off. „Verím, že sme na sezónu dobre pripravení, hoci z môjho pohľadu nie som úplne spokojný s účasťou na tréningoch a v tomto smere tu je priestor, ktorý potrebujeme zmenou prístupu zlepšiť. Vo vzťahu k ambíciám platí to, čo v minulej sezóne, v ktorej sme stihli odohrať len dva majstrovské zápasy. V prvom rade sa chceme v najvyššej súťaži hráčsky a herne zastabilizovať. Ak by sa nám podarilo postúpiť do play off, bola by to povestná čerešnička na torte. Myslím si, že nie je to nemožné, ale keďže sme realisti, uvedomujeme si, že najskôr nesmieme vynechať žiadny z postupných krokov a až potom môžeme hovoriť o odvážnych výsledkových cieľoch,“ uviedol Branislav Štefan.

Neprehliadnuteľnou charakteristikou HMHK bauska. Vranov je práca s mládežou, ktorú v novej sezóne posúvajú v klube opäť na nový level. Z toho dôvodu rozšírili trénerské rady Marek Nikitiskij a Roman Dzúr, ktorý sa bude venovať špeciálne aj brankárom. Najmladšie hokejbalové nádeje hrajú súťaž systémom 4 turnajov, z ktorých nevynechajú ani jeden. V dlhodobých súťažiach sa predstavia tímy v kategóriách U12, U17, U20 a novým mužstvom bude tím vo vekovej kategórii U23. „Táto súťaž je novou a vznikla ako medzistupeň pri prechode od juniorov k mužom. Keďže v kádri máme veľa chlapcov práve v tomto veku a možno nie všetci budú pravidelne vyťažovaní, rozhodli sme sa dať im príležitosť vyhrať sa, nazbierať skúsenosti a získať herné zručnosti medzi rovesníkmi,“ vysvetľoval B. Štefan.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!