Vranovskí hasiči zasahovali pod „mostom pri Slovenke“

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Vranovskí hasiči zasahovali na rieke Topľa kvôli nahlásenej škvrne na hladine. Na mieste boli prítomní aj zamestnanci Inšpektorátu životného prostredia Košice, Správy povodia Bodrogu a členovia Mestskej polície vo Vranove nad Topľou.

V stredu podvečer nám do redakcie dorazilo viacero správ s otázkou, či sa niekto utopil v Topli. Verejnosť reagovala na prítomnosť profesionálnych hasičov na „moste pri Slovenke“, ktorý zasahovali aj s pomocou člna.

Zásah však nesúvisel s pátraním po osobe, ale so životným prostredím. Ako nám vysvetlil riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru vo Vranove nad Topľou Jozef Ondrej, dôvodom bola nahlásená škvrna neznámeho na hladine Tople.

Po príchode na miesto hasiči zistili, že zatiaľ neidentifikovaná látka, ktorá by však nemala byť z ropných produktov, vyteká z kanála pri moste. „Neznámu látku sme z hladiny pozbierali a zároveň sme prehradili ústie kanála, aby nedochádzalo k ďalšiemu znečisťovaniu,“ uviedol riaditeľ Okresného riaditeľstva HaZZ Jozef Ondrej.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!