Vranovskí atléti začali halovú sezónu na výbornú

sona.kolcunova@vranovske.sk
Autor

Mladí atléti MŠK Vranov n. T. sa úspešne predviedli v úvodných pretekoch halovej sezóny. Na majstrovstvách Východoslovenského atletického zväzu (VsAZ), ktoré sa konali v nedeľu 16. februára predviedli niekoľko výborných výkonov a odniesli si nielen ocenenia, ale aj zopár zlepšených osobných výkonov, čo je dobrým prísľubom pred začínajúcou sa sezónou 2020.   

Z „osobákov“ sa v bratislavskej hale Elán (bohužiaľ jedinej na Slovensku) tešili: Adrián Baran, ktorý posunul svoje maximum vo vrhu 7,26kg ťažkou guľou o 14cm na 17,25m, Monika Marjová sa zlepšila vo vrhu 3kg guľou na 13,81m, Patrik Karabin zabehol 60m v rozbehu a aj vo finále za 7,40s a v diaľke sa zlepšil na 591cm. Šimon Jackanič absolvoval svoje vôbec prvé oficiálne preteky a počínal si veľmi dobre. V behu na 300m dosiahol druhý najlepší čas 41,41s a obsadil druhé miesto medzi staršími žiakmi. Natália Krištanová sa zlepšila v skoku do diaľky na 475cm a bola druhá. Najviac však trénera Jaroslava Kolcuna zaujal a potešil Gabriel Baran –  žiak 8. ročníka na ZŠ Bernolákova ul. a brat Adriána Barana, ktorý zdolal v skoku do výšky latku vo výške 182cm, čím sa stal lídrom tabuliek starších žiakov v rozbiehajúcej sa sezóne. „Tento výkon si cením o to viac, že výškari majú v tomto roku už za sebou množstvo halových pretekov a ešte žiadnemu staršiemu žiakovi sa takto vysoko skočiť nepodarilo,“ poznamenal tréner. Gabriel pridal aj tretie miesto vo vrhu 4kg guľou za výkon 10,87m, čím sa stal najúspešnejším členom vranovskej výpravy.
 
Prvé miesta a zároveň tituly halových majstrov VsAZ pre rok 2020  si z Bratislavy odniesli: G. Baran – výška, M. Marjová – guľa. Vicemajstrami sa stali: Šimon Jackanič – 300m a Natália Krištanová – diaľka. Tretie miesta obsadili Peter Sokol – 60m, Patrik Karabin – 200m a diaľka, Viktória Sabolová – 1500m, Imrich Lukčo – trojskok, Kamil Dadej – guľa 6kg a Gabriel Baran – guľa 3kg. „Aj touto cestou by sme sa chceli poďakovať mestu Vranov n. T. a ZŠ Bernolákova ul. za podmienky na tréning, bez ktorých by sme tieto úspechy nedosiahli,“ zdôraznil na koniec tréner Kolcun.
 
Ostáva už len držať prsty atlétom na halových majstrovstvách Slovenska v mládežníckych kategóriách, ktoré začínajú od 01.03.2020.
 
Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!