Vranovskí atléti na začiatku halovej sezóny so skvelými výkonmi

Atléti vranovského MŠK majú za sebou prvé tohtoročné preteky halovej sezóny. V sobotu sa v maďarskom meste Nyiregyháza uskutočnili halové majstrovstvá VsAZ (PO a KE kraj).

V novučičkej atletickej hale sa stretli atléti z východu, aby si zasúťažili o tituly majstrov VsAZ vo všetkých vekových kategóriách. Aj keď obsadenie niektorých disciplín bolo skromnejšie, hlavne v kategóriách dorastu, juniorov a dospelých, výkony boli o to hodnotnejšie. Vranovský MŠK reprezentovala šestica atlétov. „S potešením môžem povedať, že moji zverenci ma svojimi výkonmi na úvod halovej sezóny príjemne prekvapili,“ uviedol tréner atletického oddielu MŠK Vranov Jaroslav Kolcun.

Keďže na východnom Slovensku nemá Adrián Baran vo vrhu guľou rovnocenného súpera, využil svoje medzinárodné kontakty a oslovil maďarského reprezentanta Balázsa Tótha v tejto disciplíne, či by si chcel zasúťažiť, a tak trošku zatraktívniť súťaž. Podarilo sa, a tak mohli mladí nádejní guliari v kategórií žiakov a dorastencov sledovať súboj oboch reprezentantov. Súťaž bola zaujímavá až do úplného konca. Adrián rozhodol o svojom víťazstve až posledným pokusom výkonom 17,46m. „Naša príprava na sezónu 2022 pokračuje podľa plánu. Cieľom je splniť limit 18,60m, ktorý stanovil Slovenský atletický zväz na svetovú univerziádu. Tá by sa mala uskutočniť v Číne. Využili sme možnosť pretekať v novučičkej atletickej hale hlavne kvôli tomu, aby sme mali nejakú predstavu, ako na tom Adrián momentálne je. Keďže si vytvoril osobné halové maximum bez špeciálnej prípravy, prakticky z plného objemového tréningu, od činiek, som spokojný, reagoval J. Kolcun.

Nesklamala ani Monika Marjová, členka reprezentačného výberu Slovenska pre rok 2022 v kategórii junioriek, ktorá svoju súťaž vo vrhu guľou vyhrala výkonom 12,46m. „Na výkon Moniky som bol veľmi zvedavý. Po skončení minuloročnej sezóny v októbri sme prešli na techniku otočkou. Toto boli jej prvé preteky touto technikou a dosiahnutý výkon nasvedčuje, že to bolo správne rozhodnutie,“ hodnotil J. Kolcun.

V prípade Gabriela Barana, minuloročného účastníka reprezentačného výberu dorastencov, platí, že v skoku do výšky prekvapil. Nie však v tom, že svoju kategóriu dorastencov vyhral, ale výkonom, ktorý dosiahol. „Gabrielov výkon 185cm bol pre mňa prekvapením. Na začiatok sezóny určite pekný výkon. Vzhľadom na obmedzenie počtu tréningov kvôli pandémii veľmi dobre!“ zdôraznil J. Kolcun.

Pre Viktóriu Sabolovú je tohtoročným cieľom v behu na 3000m dosiahnuť limit na EYOF, preto je čas 11:24,12 na začiatku sezóny slušný. V behu na 60m sa predstavil Peter Sokol. Hoci pripravovať sa vo „vranovských“ podmienkach počas pandémie na šprint je náročné, svoje vystúpenie zvládol so cťou a tretie miesto s časom 7,68s je do ďalšej časti sezóny motivačné. Rovnako možnostiam tréningu zodpovedal aj výkon Natálie Krištanovej v skoku do diaľky. „S postupným nárastom objemu odrazových a silových cvičení sa bude výkonnosť určite zlepšovať,“ doplnil J. Kolcun.

Aj touto cestou by sa chcel Jaroslav Kolcun poďakovať atlétom za ich vzorné reprezentovanie mesta Vranov nad Topľou. Zároveň im poprial minimálne tak dobrý rok 2022, ako bol ten minulý, keď v celoslovenskom rebríčku zostavenom na základe počtu získaných medailí (5-7-2) vo všetkých vekových kategóriách obsadili spomedzi 72 klubov 19. miesto. Z VsAZ (PO a KE kraj) bol lepší len AK Slávia TU Košice na 10. mieste. Poďakovanie patrí aj mestu Vranov nad Topľou, ZŠ Bernolákova a Sídlisko II. za vytvorenie tréningových podmienok, bez ktorých by takéto výsledky dosiahli len ťažko.