Vranovské tanečné páry bodovali na Majstrovstvách Slovenska

redakcia@vranovske.sk
Autor

Je už mnohoročnou tradíciou, že v Žiline sa konajú Majstrovstvá Slovenskej republiky v tanečnom športe. Ako po ostatné roky, aj tentoraz sme sa ich zúčastnili ako tanečníci DK Vranov v početnej zostave.

Majstrovstvá priniesli mnohým z nás nové skúsenosti a aj úspechy. Tie bývajú vždy príjemným povzbudením a vďačnou odmenou za predošlé námahy. Obstáť v tanečných súťažiach nie je jednoduché, naopak, latka je každým rokom posadená vyššie. Napriek tomu sú naši tanečníci pravidelne úspešní v boji o medaily.

Najúspešnejšie náš klub reprezentovali absolventi detských a mládežníckych kurzov. Imrich Vaško a Simona Lukáčová získali v juniorskej kategórii krásne prvenstvo, tesne za nimi sa na druhej priečke umiestnil náš ďalší pár – Ninka Varšová a Gabriel Roman. Pre oba páry to bola súťažná premiéra, preto má ich víťazstvo ešte väčšiu cenu – aj pre náš klub, ale najmä pre nich samotných.

V kategórii dospelých bola tanečná dvojica v zložení Emma Kinčovská a Daniel Fecenko jednoznačným lídrom. Počas vyhodnotenia zostával v napätí len daný pár, ostatným bol výsledok vopred jasný. Je pravdou, že s pohárom v ruke a zlatom na krku bolo uveriť jednoduchšie.

Do tretice sa proti sebe postavili v Pohárovej súťaži absolventov kurzov opäť dva naše páry, Imrich so Simonou a Daniel s Emmou. Po vyrovnanom boji napokon získal zlato mladší pár, ten a starší obsadil druhú priečku.

Naše ostatné páry súťažili už vo vysokej lige proti tým najlepším z celej republiky. Keďže hobby liga bola spojená s ligou začínajúcich profesionálov – rising stars (vychádzajúce hviezdy), nebol to ľahký boj, no vranovské páry boli svojim súperom solídnymi rivalmi. Tu už nešlo o víťazstvo, ale o získavanie skúseností a presahovanie svojho tanečného maxima. V tomto ohľade sme sa stali víťazmi všetci, pretože sme zo seba dali to najlepšie.

Novinkou pre nás tento rok bola súťaž plesových choreografií, ktorej sa zúčastnili štyri naše páry. Zatiaľ, čo teraz sme skúmali terén, budúci rok už zabojujeme o víťazstvo. Držte nám palce.

V konečnom dôsledku môžem povedať – zhodnotiť, že sme s výsledkom tohtoročných majstrovstiev spokojní. Strávili sme spolu príjemný čas, príjemné chvíle… Užili sme si veľa zábavy, preskúšali svoje schopnosti a domov prišli so spoločnou – vzájomnou radosťou z tých z nás, ktorí boli úspešní.

Na záver chcem vyjadriť vďaku celého klubu za prípravu a neustálu ochotu pracovať s nami nášmu trénerovi, Ing. Františkovi Bertovi. Bez neho by sme nevíťazili.

Eugénia Ficková
 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!