Vranovčan zabudol v bankomate 900 eur

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Zabudnuté peniaze v bankomate nie sú vaše! Príkladom sú prípady z Vranova nad Topľou a Medzilaboriec. Polícia v tejto súvislosti vedie trestné vo veci trestného činu zatajenie veci.

Začiatkom minulého mesiaca si neznámy páchateľ v popoludňajších hodinách neoprávnene prisvojil z podávača bankomatu v Medzilaborciach finančnú hotovosť vo výške 1 600 eur. Peniaze tam pozabudol muž z Krásneho Brodu, ktorý si ich po výbere nevzal. Následným vyšetrovaním bolo zistené a preukázané, že protiprávneho konania sa dopustil 36-ročný Medzilaborčan, ktorý bol z uvedeného trestného činu obvinený, pričom je stíhaný na slobode.

Vo veci trestného činu zatajenie veci vedie trestné stíhanie aj polícia vo Vranove nad Topľou. K samotnému skutku došlo koncom minulého mesiaca, taktiež v čase obeda. 41-ročný miestny muž si na Námestí Slobody vybral z bankomatu hotovosť vo výške 900 eur. Keďže ju ponechal v bankomate, páchateľ pravdepodobne túto situáciu zaregistroval a využil vo svoj prospech.

„Opatrnosti nikdy nie je dosť, a to ani v tak bežných situáciách ako je výber z bankomatu. Ide o rutinnú činnosť a snáď preto podceňujeme jej dôležitosť, či možné riziká s ňou spojené. Dávajme pozor na svoje veci a pri činnostiach s peniazmi, či osobnými dokladmi buďme každý z nás zvlášť pozorný,“ upozorňuje polícia.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!