Vranovčan za volantom po polnoci nafúkal. 6 promile!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

V ostatných dňoch sa s vodičmi s alkoholom v krvi roztrhlo vrece. Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Prešove informuje o hazarde za volantom na dennej báze. Zdá sa však, že tento druh prevencie formou „informačnej“ kampane nezaberá. Dôkazom je aj prípad 30-ročného Vranovčana, ktorý sa do štatistík zapísal medzi rekordmanov. 

V utorok – 2. júna, 17 minút po polnoci viedol 30-ročný Peter z Vranova nad Topľou osobné motorové vozidlo zn. Škoda po Herlianskej ul. Policajnou hliadkou bol riadne zastavený a kontrolovaný. „Čo bolo následne zistené je priam šokujúce. Vodič bol podrobený dychovej skúške, ktorej výsledok dosiahol hodnotu 6 promile,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová. 
 
Ako dodala, vodič viedol motorové vozidlo v stave vylučujúcom spôsobilosť vykonávať túto činnosť, pričom mohol vážne ohroziť nielen svoj život i zdravie, ale aj život a zdravie ostatných účastníkov cestnej premávky. „Vodič bol na mieste zadržaný a bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Po vykonaní potrebných procesných úkonov mu bolo povereným príslušníkom Okresného dopravného inšpektorátu vo Vranove vznesené obvinenie z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ uviedla J. Ligdayová.
 
Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!