Vranovčan chcel svojej družke polámať všetky kosti v tele

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Alkohol, agresia a dve týrané ženy. V pravidelnom prehľade tlačových správ upozornila polícia na dva prípady domáceho násilia. Vo Vranove nad Topľou a Veľkej Lomnici.

V prípade 35-ročného Vranovčana úradoval alkohol. Krátko pred polnocou v utorok – 22. novembra napadol, v jednom z vranovských bytov, ženu, ktorá s ním žila v spoločnej domácnosti. „Vyhrážal sa jej polámaním všetkých 230 kostí v tele a zabitím. Žena neváhala a privolala políciu. Agresívny muž svojím konaním vzbudil u ženy dôvodnú obavu, že svoje vyhrážky aj uskutoční,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Vranovčan bol obvinený z trestného činu nebezpečné vyhrážanie. Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet k vydaniu návrhu na jeho vzatie od väzby. „Aj toto je ďalším príkladom nezvládnutia konfliktných situácií, ktoré v rodine vznikajú. Alkohol je častým ,,spoločníkom“ v týchto prípadoch. Násilím sa ale veci neriešia! Je obdivuhodné a správne, že napadnutá žena neváhala, nevystavovala sa ďalšiemu násiliu a kontaktovala políciu,“ dodala J. Ligdayová.

Vo Veľkej Lomnici je 39-ročný muž obvinený zo zločinu týrania blízkej osoby a zverenej osoby a za zločin vydierania. V období od februára tohto roku spôsoboval 25-ročnej priateľke fyzické a psychické utrpenie. Zväčša pod vplyvom alkoholu sa jej opakovane vyhrážal zabitím, bil ju, kopal po celom tele, porezal ju nožom a udieral sekerou. Okrem toho ju aj nútil žobrať. „Týraná žena so strachu  z vyhrážok  nevyhľadávala lekárske ošetrenie a taktiež sa obávala oznámiť to na polícií,“ uviedla J. Ligdayová. Agresor bol však v skorých ranných hodinách v utorok políciou zadržaný.

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje, že hoci tieto prípady intenzívne rieši a venuje im mimoriadnu pozornosť aj vzhľadom na poškodené osoby, stále sa v praxi stretáva so situáciou, kedy sa mnohým nešťastiam, či utrpeniam dalo predísť a zabrániť, ak by poškodené osoby privolali pomoc skôr, alebo sa so svojím utrpením niekomu zdôverili. „Buďme pozorní voči svojmu okoliu, voči svojim blízkym a ľuďom okolo nás. Možno si svojou pozornosťou všimneme takéto neprípustné konanie aj v našom okolí a môžeme byť tými, čo privolajú pomoc skôr, ako bude neskoro. K násiliu treba vyjadriť jednoznačný negatívny postoj!“ zdôraznila J. Ligdayová.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!