Vranov vedie Extraligu, D. Oráč potiahol piatimi víťaznými zápasmi!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Po troch kolách majú stolní tenisti MŠK VsTK Vranov stopercentnú bilanciu, ktorá im vyniesla pozíciu extraligového lídra. Vo víkendovom dvojkole ponúkli drámu predovšetkým s TJ STO Nižná. Hoci vyhrali 6:2, za stolmi museli bojovať o každý bod. Proti STO Valča potvrdili úlohu papierového favorita hladkým víťazstvom 6:0.

Hoci víťazstvo 6:2 nad Nižnou vyznieva štatisticky hladko, diváci boli svedkami mimoriadnej drámy. Až v piatich stretnutiach boli totiž svedkami päťsetových duelov, z ktorých domáci vyhrali štyri. Stretnutie sa lámalo za stavu 2:2, kedy Peter Tušim a Daniel Oráč prehrávali 0:2. Navyše náš mládežnícky reprezentant musel proti Tiborovi Bednárovi odvracať dva mečbaly, no v koncovke tretieho setu ukázal železné nervy a v ďalšom priebehu už jasne dominoval. „Mal som problém so súperovým podaním, pretože som ho prijímal pasívne. Postupne som si však na jeho štýl zvykol, pridal som na agresivite a s každou ďalšou výmenou som začínal mať navrch,“ hodnotil Daniel Oráč.

Nižná, ktorá sa v minulej sezóne zachránila na poslednú chvíľu, sa pred začiatkom tohto súťažného ročníka posilnila o slovenského juniorského reprezentanta Dalibora Dika a indického hráča Suresha Nikhila. Práve s ním odohral D. Oráč ďalší výborný zápas, v ktorom zvíťazil 3:0. „Aj v tomto stretnutí som musel v prvom sete otáčať z 5:9 na 11:9. Suresh trénuje v našom Národnom stolnotenisovom centre a myslím si, že bude mať vysokú úspešnosť, pretože hrá moderný rýchly stolný tenis. Víťazstvo nad ním si cením o to viac, že za posledný polrok bol toto môj najlepší zápas, ktorý som odohral,“ uviedol D. Oráč.

Aj vzhľadom na ambície Nižnej predstaviť sa v tejto sezóne minimálne v prvej šestke bolo toto stretnutie pre obidva tímy mimoriadne dôležité. O to väčšiu váhu víťazstvo 6:2 získava! „Nižnej síce chýbal Jaromír Truska, ktorý mal ako reprezentačný tréner povinnosti pri reprezentácii, no sila hostí bola stále dostatočne veľká, čo koniec koncov potvrdil fakt, že až päť zápasov sa hralo na päť setov. Toto víťazstvo je pre nás veľmi dôležité, ale smerom k postupu nás ešte stále čaká dlhá cesta,“ pripomenul D. Oráč.

Proti Valči boli papierovým favoritom Vranovčania a túto úlohu splnili hladkým víťazstvom 6:0. D. Oráč pridal ďalšie dve výhry a víkendové dvojkolo uhral so stopercentnou bilanciou. „V zápase s Michalovcami som nebol v optimálnej hernej pohode, ale pracoval som na sebe v tréningu a teraz som sa cítil oveľa lepšie, čo sa premietlo do môjho výkonu, aj výsledkov. Verím, že víťaznú sériu, ktorú som začal proti Nižnej a Valči, natiahnem ďalej. Najbližšie nás čakajú Čadca A a B a najmä zápas s „áčkom“ bude opäť z pohľadu našej pozície v prvej šestke mimoriadne dôležitý,“ zdôraznil D. Oráč.

Ako slovenský reprezentant sa v tejto sezóne pripravuje v Národnom stolnotenisovom centre v Bratislave. Minulý týždeň sa od utorka do soboty predstavil v poľskom Wladislawove turnaj turnaj ITTF Challenge Polish Open, kde sa predstaví v kategórii mužov, aj hráčov do 21 rokov. „Projekt Národného stolnotenisového centra funguje od minulého roku. Tréningy vedú reprezentační tréneri, no tým, že som študent a školu mám každý deň, trénujem raz do dňa. Považujem to však za veľké plus, pretože aj kvalita sparingov s ostatnými reprezentačnými kolegami je vysoká. Som si istý, že z dlhodobého hľadiska sa to musí na mojich výkonoch prejaviť,“ dodal D. Oráč. 
 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!