Vranov otočil proti Stropkovu v úplnom závere, hrdinom 2-gólový Babjačok

Dorastenecký šláger MFK Vranov – MŠK Tesla Stropkov futbalom bavil. Starší dorastenci na obidvoch stranách predviedli viacero momentov, za ktoré sa tlieska v tých najprestížnejších futbalových divadlách.

Vstup do stretnutia vyšiel lepšie domácim, pretože už v 4. min. sa presadil dravým spôsobom Babjačok, ktorý otvoril skóre. Vranovčania pôsobili v úvode akčnejšie a aj lídri v drese hostí nabádali spoluhráčov k rýchlemu reštartu.

„U mladých hráčov je veľa determinantov, ktoré ovplyvňujú ich výkony. Minulý víkend sme mali voľno a možno aj toto bol jeden faktor, že sme neboli v zápasovom rytme. Taktiež prerábame umelú trávu a nemohli sme na nej trénovať, čo môže byť ďalší činiteľ. Vranov, ktorý má svoju kvalitu, na nás vybehol a my sme úvod nezachytili. Po dvadsiatich minútach sme však prevzali iniciatívu, vyrovnali skóre a psychika sa otočila na našu stranu,“ vysvetľoval tréner staršieho dorastu MŠK Tesla Stropkov Dominik Teraz.

Stropkov vyučoval kontry

Stropkovu sa podaril obrat vďaka dvom skvelým kontrám. V 24. min. zareagoval výborne na nakopnutú loptu Haluška, ktorý si vo finále položil Havrylenka a vyrovnal do prázdnej brány.

V 37. min. zahrávali domáci roh. Z ich štandardky sa však zrodila rýchla akcia súpera, ktorú potiahol Červeňák. Po jeho centri z ľavej strany si nechal Reiter raz spadnúť loptu na zem a okamžite ju prvým dotykom/elegantným rutinérskym zakončením poslal ponad brankára MFK.

Oliver Reiter trafil v 37. min. dokonalým spôsobom!

Ak k trom gólom pripočítame strelecké situácie na časovej osi v poradí – Jobkove zakončenie po akcii Rapáča, Babjačkov súboj so Semanom, skrumáž v hlavnej úlohe s dvojicou Roháč/Kostur, či Dovičákovu príležitosť po spätnej prihrávke Halušku, tak musíme konštatovať, že diváci sa na tribúne nenudili.

„Na tento zápas sme sa pripravovali zodpovedne. Vedeli sme aký súper nás čaká, navyše futbalová rivalita so Stropkovom je daná aj historicky. V kabíne sme si povedali, že nebudeme na nič vyčkávať, ale budeme hrať svoju hru. Súpera sme chceli aktívnym prístupom donútiť k chybám, čo sa nám aj podarilo a vďaka tomu sme išli do vedenia. Myslím si, že v ďalšom priebehu sme kontrolovali hru, ale zaváhali sme pri jednoduchých nákopoch, pretože obidve situácie sa dali veľmi jednoducho prerušiť. Súper nás kruto vytrestal a ku koncu prvého polčasu bolo na chlapcoch vidieť, že ich to mrzelo, preto ani výkon v tom čase nebol ideálny,“ reagoval tréner MFK Vranov Dušan Durkaj.

Vranov otáčal v druhom polčase

Nepriaznivý vývoj skóre však jeho zverencov nezlomil. Fanúšikovia na tribúne sa postavili predovšetkým pri akcii z 56. min., kedy si na Marcinkov pas nabehol Bindas, ktorý sa dostal pred obrancu Tesly a zároveň sa k lopte dostal skôr ako Seman. Hoci loptu stihol zasiahnuť pred kapitánom hostí, nakoniec zapadla tesne vedľa žrde z bočnej strany.

Stropkovčania dvíhali naopak ruky nad hlavu v 69. min., ale po skrumáži, ktorej predchádzala štandardka, stihol loptu na bránkovej čiare vyhlavičkovať Kolesár.

Vranov reagoval taktiež štandardkou – rohovým kopom. Domáci sa natlačili do malého vápna. Lopta sa chvíľu medzi telami hráčov odrážala zo strany na stranu. Nakoniec platilo, že ju na radosť fanúšikov MFK predsa len dotlačil do brány Roháč.

Dráma pokračovala! V 80. min. sa k ďalšej individuálnej akcii rozohral Haluška. Po skvelom driblingu však mieril z uhla len do žrde.

Prvé a posledné slovo v zápase mal 2-gólový Jakub Babjačok.

Definitíva padla v poslednej minúte. Keď sa Vataščin dostával do brejku, v publiku to ožilo. Vystrelí? Prihrá? Nakoniec sa rozhodol tesne pred pokutovým územím pre zasekávačku… Keď sa zdalo, že obrana hostí dostane akciu pod kontrolu, vzal mu loptu Babjačok, čo asi nečakal nikto, preto získal rozdielovú výhodu, aj priestor a nechytateľne rozhodol.

„V prestávke sme si rozobrali a vysvetlili chyby pri inkasovaných góloch. Bavili sme sa o tom, že pokiaľ chceme hrať vysoko, musíme byť vzadu koncentrovaní a nedávať súperovi zbytočne výhodu. V druhom polčase sme sa na jednej strane nechceli pustiť bezhlavo do útočenia, ale zároveň sme si povedali, že popri zodpovednom prístupe smerom dozadu budeme na Stropkov stále tlačiť. V úvode polčasu sme si vypracovali situácie, z ktorých sa nám síce nepodarilo skórovať, ale som rád, že chlapci to nevzdali, boli trpezliví, hrali až do konca a nakoniec boli odmenení dôležitým víťazstvom,“ uviedol D. Durkaj.

Emócie, gradácia, šťastie

Z pohľadu naháňačky Trebišova na čele súťaže bol duel medzi Vranovom a Stropkovom v rámci tohto trojuholníka prvým jarným šlágrom. Hoci do tabuľky sa ráta výsledok, predsa len treba dodať, že zápas úrovňou nesklamal a hráči obidvoch tímov urobili futbalu veľmi dobrú reklamu.

„Myslím si, že zápas priniesol všetko, čo priniesť mal, teda emóciu, aj gradáciu. Z pohľadu diváka bol priebeh o to viac zaujímavý, že dominantný nebol iba jeden tím, ale chvíľu ťahali hru domáci, chvíľu my s tým, že nakoniec boli šťastnejší Vranovčania. Keby sme dali gól na 3:2, možno by sa priklonilo šťastie na našu stranu… Keďže sme mali kvôli zraneniam kondičné resty, hráči si siahli na dno svojich síl a nemôžem im nič vyčítať. Musíme sa pripraviť na ďalší zápas, v ktorom budeme chcieť bodovať,“ dodal D. Teraz.

MFK Vranov – MŠK Tesla Stropkov 3:2 (1:2)

Góly: 4. Babjačok, 75. Roháč, 90. Babjačok – 24. Haluška, 37. Reiter.

ŽK: 45. Rozkoš – 42. Zápotocký, 45. Seman.

Zostava MFK Vranov: Havrylenko – Bajus (86. Vataščin), Henderson, Roháč, Marcinko, Vasiľ, Rozkoš, Demčák (75. Červeňák), Nemčík (46. Bindas), Babjačok, Kostur (46. Kolesár).

Zostava MŠK Tesla Stropkov: Seman – Malačina, Rapáč, Sokol, Červeňák (86. Danko), Dovičák, Jobko (69. Klučár), Haluška, Reiter, Zápotocký, Viet.