Vranov opäť víťazne, kouč MFK R. Lazúr v ideálnej zostave 13. kola

Napriek tomu, že MFK Vranov mal na pôde 1. FK Svidník futbalovo navrch, bič plieskal až na konci. Keďže o osude stretnutia rozhodli striedajúci hráči Maroš Jakubov s Dominikom Sabolom, kouč Roman Lazúr si ich nasadením vypýtal v kategórii „tréner“ nomináciu do zostavy 13. kola III. ligy, skupina Východ.

Vranovčania pôsobili od úvodu futbalovejším dojmom. Percentuálne držali loptu častejšie na svojich kopačkách, pričom sa snažili hľadať kreatívnejšie riešenia konkrétnych situácií. Napriek tomu si vyloženú príležitosť v prvom polčase nevypracovali. V zaujímavej situácii však hlavičkoval v 23. min. v záklone Vodilka a o pár desiatok sekúnd v sľubnej pozícii neprepálil pred sebou hradbu tiel. Hostia mali výrazne navrch napr. v štatistike rohových kopov, no ani z toho nezapršalo. Domáci vkladali najviac nádeje do akcie  Sovu, ale Kapraľ s jeho strelou po rýchlej krídelnej akcii nemal najmenší problém.

V druhom polčase Vranov svoju prevahu ešte vystupňoval. Hostia boli živší, lepšie sa hýbali a prácu začal mať aj Mikluš. Brankár Svidníka vytiahol od žrde strelu Ficka, „vranovský“ Mikluš z podobnej situácie tesne minul a hoci proti Hrehovi vybehol včas, loptu smerujúcu do brány musel vykopávať kapitán Zápotocký. Domáci sa snažili presadiť z brejkových situácií a aj keď Hlávka párkrát skončil v ofsajdovej pasci, predsa len vymyslel výbornú parketu pre Sovu, avšak Karpaľ si s jeho pokusom k bližšej žrdi spoľahlivo poradil. O osude stretnutia sa rozhodlo v záverečných dvoch minútach. V 88. min. napriahol spoza šestnástky Vodilka. Mikluš síce predviedol parádny zákrok, ale na dorážku Jakubova nárok nemal. V nadstavenom čas poistil ešte vedenie Vranova Sabol.

1. FK Svidník – MFK Vranov 0:2 (0:2)

Góly: 88. Jakubov, 90. Sabol.

Zostava 1. FK Svidník: Mikluš – Košč (20. Makara), Kočan (76. Potoma), Zápotocký, Hudák, Matkobiš, Paňko, Hlávka, Tokar, Sova, Gajdoš.

Zostava MFK Vranov: Kapraľ – Lukáč, Babjak, Kozel, Hreha, Milenky (70. Sabol), Verčimák (88. Straka), Mikluš, Ficko (58. Kertis), Vodilka, Burcák (70. Jakubov).

Ostatné výsledky: Snina – Prešov 4:1, Plavnica – Stropkov 2:2, Sobranecko – Slávia TU Košice 2:0, Bardejovská Nová Ves – Humenné 0:5, Krompachy – Kalša 2:1, Giraltovce – Spišská Nová Ves 0:1, Lipany – Spišské Podhradie 2:0.