VRANOV NAD TOPĽOU: Skúsme to pri zimnej údržbe inak, začnime parkovaním

imrich.mako@vranovske.sk
Autor
FOTO:www.vranov.sk

Predpoveď počasia so snežením sa začína napĺňať. So snehom však prichádza priamo úmerne výzva spojená so zimnou údržbou. K jej bezproblémovejšiemu priebehu môžu prispieť aj majitelia áut.

Počas uplynulej zimy, ale aj v rámci aktuálneho zimného obdobia bol vo Vranove nad Topľou jednou z tém prístup motoristickej verejnosti. Radnica sa totiž sťažovala na to, že zle zaparkované vozidlá komplikujú zimnú údržbu na cestách a chodníkoch.

„Práve pre takto zaparkované autá nemôžeme vykonať údržbu technikou a musíme pristúpiť k manuálnemu čisteniu, čo je zdĺhavé a dokonca v niektorých prípadoch nemožné. Paradoxne tento jav sa viac vyskytuje pri rodinných domoch, kde obyvatelia majú vlastný dvor, a aj napriek tomu parkujú svoje autá na chodníkoch, či na okraji ciest a tým bránia prejazdu techniky. Táto situácia sa každým rokom zhoršuje,“ skonštatoval vedúci oddelenia verejnoprospešných služieb Mestského úradu vo Vranove nad Topľou Ján Fedorňák.

Skúsme to teraz inak. Vyčítať motoristom zle zaparkované vozidlá po odznení snehovej nádielky je neefektívne. Preto píšeme tento text s apelom na vodičov, aby parkovali s väčšou empatiou. Uľahčia tým prácu zamestnancom mesta a v konečnom účtovaní z toho vyťaží práve občan.

Pripomíname, že aj tento rok je obyvateľom mesta Vranov nad Topľou k dispozícii dispečing zimnej údržby na tel. č. 0901 770 045, ktorý je zriadený v budove bývalého Mestského bytového podniku, a.s.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!