VRANOV NAD TOPĽOU: Letné kúpalisko AquaBoom otvoria skôr, ako minulý rok

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

FOTO: FB AquaBoom – letné kúpalisko

Letné kúpalisko vo Vranove nad Topľou otvorí svoje brány o tri týždne skôr ako minulý rok. Prví návštevníci si budú môcť vychutnať osvieženie a zábavu 18. júna, kedy je naplánovaná akcia CFT Family Day. Dodáme, že ceny vstupného ostávajú na úrovni minulého roka.

Vranovské letné kúpalisko zmenilo koncept s nástupom nových prevádzkovateľov minulý rok. Značka AquaBoom ponúkla moderný koncept postavený na relaxe, zábave a aktívnom trávení voľného času, čo okamžite zafungovalo. Podarilo sa to napriek hektickej dobe. Dlho sa totiž nevedelo, aké budú platiť epidemiologické opatrenia a hlavnou otázkou ostávalo, ako sa vysporiadať s vtedajším technologickým stavom zariadení.

Pripomenieme, že letné kúpalisko vo Vranov nad Topľou nebolo kvôli pandémii v prevádzke dve sezóny. Jeho reštart však dal jeho aktuálnym prevádzkovateľom zabrať. Dôvodom bol stav časti technológií v nefunkčnom stave.

Ako v tejto súvislosti zdôraznil Ľuboslav Ondrej, kúpalisko sa nedá prevádzkovať na kolene, pretože návštevník si pýta komfortné služby, na ktoré má plné právo. Jednou z negatívnych recenzií pre Vranov nad Topľou bola nízka teplota vody. Tento problém sa podarilo vyriešiť minulý rok tak, aby „veľký“ aj detský bazén mali do 30 °C. „Vyriešili sme to jednoducho – opravou a spustením už existujúcej technológie na ohrev vody prostredníctvom solárnych panelov, ktoré v minulosti neboli funkčné. Keď sme ich uviedli do prevádzky, pri slnečnom počasí dnes nie je problém udržiavať teplotu vodu, akú potrebujeme,“ uviedol Ľuboslav Ondrej.

Podstatne zložitejším problémom bol havarijný stav technológie na vyhodnocovanie kvality vody s následným dávkovaním chémie na jej udržiavanie, aby vyhovela hygienickým normám. Pointa je v tom, že funkčná technológia vykonáva tieto činnosti automaticky. Ľ. Ondrej vysvetlil, že navrhnuté a zrealizované zariadenia v rámci pôvodného projektu síce spĺňajú všetky technické kritéria, ale po prebratí letného kúpaliska zistili, že nie sú v stave schopnom prevádzky. „Všetky činnosti spojené s udržiavaním kvality vody sme museli a aj naďalej musíme robiť manuálne. Problémom je, že na to potrebujeme kvalifikovaný personál, ktorý musí byť na kúpalisku non stop. Ak by sme nechali jeden, dva dni vodu bez dozoru, okamžite by pracovala a reagovala. Nakoniec sme si vytvorili systém, ako udržiavať jej kvalitu, len je to prácne a nákladné,“ dodal Ľ. Ondrej.

Noví prevádzkovatelia potrebovali vyriešiť aj spádovanie telesa „veľkého“ bazéna, ktorý „sadol“ a naklonil sa. Dvíhať ho by bolo extrémne náročné, preto zvolili cestu sofistikovaného rozšírenia systému odtokových otvorov, aby voda z neho odtekala rovnomerne, čo tiež prispeje k zlepšeniu jej kvality. „Minulý rok sme mali z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva tri kontroly na kvalitu vody a vždy sme vyhoveli. Keďže už máme zabehaný systém a urobili sme aj ďalšie opatrenia, verím, že limity splníme aj počas tohtoročnej letnej sezóny,“ dodal Ľ. Ondrej.

Ako sme písali v úvode, nový moderný koncept letného kúpaliska vo Vranove nad Topľou zafungoval, preto sa jeho návštevníci môžu opäť tešiť na leto plné zábavy. „Kultúrny program máme zabezpečený na celé leto. Keďže sme mali minulý rok vyššiu návštevnosť, rozhodli sme sa teraz rozšíriť naše zázemie a služby tak, aby sme všetkým dopriali komfort. V prípade zlého počasia vieme presunúť akciu do klubu, preto sme presvedčení, že prežijeme opäť skvelé leto,“ pozval na letné kúpalisko vo Vranove nad Topľou Ľ. Ondrej.

Na webovej stránke mesta Vranov nad Topľou v časti Transparentné mesto zverejnila radnica objednávku na predmet „Generálna oprava bazénu na kúpalisku“.

Objednávka vo výške 11 999 eur je z 24. apríla 2022 s tým, že práce by mali byť dokončené 17. júna 2022.

Zoznam prác, v rámci vykonávanej generálnej opravy:

– Vyčistenie, kontrola technického stavu a tesnosti prívodu vody a výpustov zbernej vyrovnávacej nádrže vody k veľkému bazénu v objeme 160m3
– Oprava dávkovacieho zariadenia soli  filtrácie vody pre ohrevný systém solárnych panelov
– Oprava rozvodov vody netesností  ukotvenie ,solárnych panelov na ohrev bazénovej vody
– Oprava prírub v počte jeden kus k filtru malý bazén
– Oprava príruby k filtru veľký bazén dva kusy, oprava zatváracích ventilov na potrubí v počte 18 kusov
– Oprava systému chŕličov vody vo veľkom bazéne – vodné atrakcie

 

 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!