Vranov do Lučenca takmer nedocestoval, potom úradovali Sudimák a Milenky

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

MFK Vranov má v jarnej časti fazónu. Zverenci trénera Romana Lazúra to potvrdili aj na pôde MŠK Novohrad Lučenec. Pod víťazstvo 2:1 sa viacerými skvelými zákrokmi podpísal brankár Emil Sudimák a strelecky dvojgólový Peter Milenky.

Vranovčania museli riešiť hneď prvú komplikáciu ešte po ceste za súperom. Opäť a raz im totiž vypovedal službu klubový „autobus“. Tentokrát v Šaci na svetelnej križovatke. V tomto príbehu boli kľúčové dva momenty. Prvý, že sa podarilo zohnať náhradný autobus. Druhý, že domáci súhlasili s posunutím začiatku zápasu.

Úvod stretnutia patril hráčom Novohradu. Vranovčanov však držal nad vodou brankár Emil Sudimák. Napriek jeho skvelému výkonu išli predsa len Lučenčania do vedenia, o čo sa po polhodine hry postaral Dániel Tóth. „Začiatok patril domácim, ktorí si vypracovali viacero tutoviek, no buď nás podržal Emil Sudimák alebo padol gól z ofsajdu. Inkasovaný gól bol pre nás budíčkom. Ako tím nás to ešte viac zomklo, povzbudili sme sa a išli za otočením výsledku. Keďže väčšinu zápasu pršalo, terén bolo stále viac a viac podmočený, a teda náročnejší. Cez polčas sme si však povedali, aby sme zachytili začiatok a neustúpili z cesty za víťazstvom,“ uviedol stredopoliar MFK Vranov Peter Milenky.

Pokiaľ však obidvaja súperi zamierili do kabín na polčasovú prestávku, postaral sa o mimoriadne dôležitý moment práve Peter Milenky. Gólom do šatne. „Gól padol po peknej výmene v krídelnom priestore. Po spätnej prihrávke Rasťa Marcinka som si prebral loptu na hranici 11-tky, kde som mal dostatok času na prebratie a naznačenie strely. Brankár mi odkryl pravú stranu a obstrelom som ho prekonal. Z pohľadu ďalšieho priebehu to bol pre nás dôležitý impulz. Začiatok zápasu vôbec nebol jednoduchý, preto bolo fajn, že sme mohli ísť do šatne za vyrovnaného stavu,“ reagoval Peter Milenky.

Vranovskú loď nasmeroval k víťaznému brehu po zmene strán. Po dlhom odkope domáci obranca v jednoduchej situácii nebol dostatočne dôrazný. Moment, kedy posúval spoluhráčovi loptu na polovici ihriska, prečítal P. Milenky dokonalým spôsobom. Vzápätí k tomu pridal fantastické zrýchlenie a na konci akcie, pripomíname, že na ťažkom teréne, rutinérsky lob. „Od trénera som dostal inštrukcie, aby som hral viac v strede. Práve z toho pramenil aj môj druhý gól, pred ktorým som využil zaváhanie obrancu Lučenca. Išiel som sám na bránu a keď som videl, že brankár proti mne vybehol, zvolil som zakončenie lobom,“ opísal rozhodujúci moment P. Milenky.

Za stavu 1:2 to hráči Novohradu, samozrejme, zabaliť nechceli. Keďže stav hracej plochy kombinačnému futbalu neprial, volili jednoduché situácie, s ktorými si však defenzíva Vranova poradila. „Super uhrával veľa vhadzovaní až do šestnástky, preto naša obrana musela byť stále v strehu. Klobúk dole pred chalanmi, ako dokázali zvládať súboje jeden na jedného. Podali sme opäť bojovný tímový výkon, všetci sme ťahali za jeden koniec povrazu. Odmenou pre nás bolo, že sme výsledok otočili a udržali, za čo sme veľmi radi. Toto víťazstvo sa nerodilo ľahko, ale o to viac sme si ho užili,“ zdôraznil P. Milenky.

Kým v jeseni nedokázal Vranov vyhrať vonku ani jeden zápas, v jarnej časti nechal na túto štatistiku veľmi rýchlo zabudnúť. Hneď v prvom kole vyhral v Bardejove a teraz si tri body priviezol aj z Lučenca. Keďže doma je MFK stopercentný, v tabuľke sa pevne usadil na priebežnej tretej priečke. „Na ihrisku si dokážeme navzájom pomáhať. V ofenzíve aj defenzíve hráme zodpovedne. Máme skúsených hráčov ktorí dokážu v zápasoch ukázať svoju kvalitu. S doplnením behavosti a agresivity nás mladých nám to funguje. Súčasnú situáciu si vážime, preto verím, že nám to tak vydrží čo najdlhšie,“

MŠK Novohrad Lučenec – MFK Vranov 1:2 (1:1)

Góly: 31. Tóth – 45. a 57. Milenky.

ŽK: 60. Kojnok, 90. Ufrla – 14. Babjak, 61. M. Sabol.

Zostava Lučenec: Jenčo – Kotora, Fabian, Illés, Püšpöky, Tóth, Daško, Kojnok, Ufrla, Hulec (79. Lichý), Oláh (72. Telek).

Zostava Vranov: Sudimák – Lukáč, Šuľák, Babjak, Ulianov, Straka, Marcinko, M. Demčák (46. M. Sabol), Milenky (90. T. Veliký), Burcák, Digoň.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!