Vranov CUP privíta extraligovú špičku na čele s majstrom sveta M. Liptákom

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

ZĽAVA: majster sveta Libor Teplický, prezident HMHK bauska. Vranov Anton Ajben, majster sveta a aktuálny slovenský šampión s Považskou Bystricou Matúš Lipták, juniorský majster sveta Branislav Štefan.

Hokejbalový turnaj Vranov CUP 2020 bude opäť skvelou reklamou na tento najúspešnejší kolektívny šport na Slovensku. Napriek tomu, že sa jeho dejiskom na poslednú chvíľu stal Trebišov, fanúšikovia uvidia v akcii v priebehu troch dní (21. – 23. august) domácu extraligovú špičku. Vranovský hokejbal budú reprezentovať dve mužstvá – HMHK bauska. a výber U-40. Pre fanúšikov je pripravená aj zaujímavá tombola so skvelými cenami.

Vranov CUP je nielen športovou, ale aj spoločenskou udalosťou. Od prvého ročníka sa zapísal u hokejbalovej verejnosti ako výborne zorganizovaný turnaj, ktorý v minulosti prilákal viaceré hviezdy svetového hokejbalu.

Jeho tohtoročnú organizáciu v plnom prúde však na dvakrát ovplyvnil COVID-19. V prvom prípade musel byť zrušený pôvodný termín a teraz došlo k zmene ihriska, kde sa bude hrať. Keďže z rozhodnutia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom vo Vranove nad Topľou bolo v meste Vranov nad Topľou do odvolania zakázané organizovať hromadné športové a kultúrne podujatia, museli sa organizátori Anton Ajben a Branislav Štefan poobzerať po inej alternatíve. Hoci v hre bola aj myšlienka s odohratím turnaja na zimnom štadióne v Humennom, nakoniec padlo ich rozhodnutie na Trebišov. „Trebišov je nielen hokejové, ale aj hokejbalové mesto. Sám som tam pred takmer 20 rokmi hrával hokejbal a  dodnes tam máme veľmi dobré vzťahy. Keďže Trebišov nie je od Vranova ďaleko, rozhodli sme sa práve pre túto spoluprácu. Osobne sa na turnaj veľmi teším, pretože stretnem kamarátov, ktorých som nevidel možno i desať rokov. Okrem toho, že si dávame záležať na hokejbalovej kvalite, dôležitá je pre nás aj atmosféra a som si istý, že v Trebišove si všetci užijeme skvelé podujatie,“ uviedol Branislav Štefan, ktorý by sa chcel touto cestou poďakovať za spoluprácu pri organizácii Vladimírovi Lapitkovi, Vladimírovi Novákovi a domácemu hokejbalovému klubu ADLER Trebišov.

Hokejbal vo Vranove zažíva v posledných sezónach boom. Skvelou správou zapadajúcou do tejto mozaiky je účasť HMHK bauska. v novej sezóne mužskej Extraligy. Práve Vranov CUP bude bezpochyby dokonalou reklamou na hokejbalové dobrodružstvo, ktoré vranovských fanúšikov čaká už túto jeseň. V jednotlivých tímoch sa totiž predstaví slovenská špička na čele s majstrom sveta a čerstvým slovenským šampiónom v drese Považskej Bystrice Matúšom Lipták. Medzinárodný punc turnaju dá účasť českého tomu SK KELTI 2008 Beroun. „Fanúšikovia budú môcť vidieť v akcii hráčov z extraligového Svidníka, či od vicemajstra LG Bratislava. Za Bardejov napr. hrajú chlapci, ktorí v drese Spišskej Novej Vsi postúpili na tohtoročnom Országh Cupe do finále. Na turnaji sa predstaví tiež aktuálny víťaz Prešovskej hokejbalovej ligy a v drese Košíc nastúpia viacerí mládežnícki reprezentanti do 20 rokov. Myslím si, že to bude naozaj zaujímavý mix hráčov, ktorí ponúknu výborný hokejbal,“ zdôraznil B. Štefan.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!