PEČIE CELÉ SLOVENSKO: Vranovský okres bude reprezentovať Holčíkovčan

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Vysokoškolský učiteľ z Holčíkoviec Jozef Lukáč (31) bude ako jediný z finalistov, ktorí sa prebojovali do finálovej dvanástky, reprezentovať východné Slovensko. Okrem vyučovania daní, účtovníctva, či finančnej analýzy našiel záľubu v pečení.

Šou Pečie celé Slovensko kopíruje formát britského originálu, ktorý v roku 2010 prvýkrát odvysielala BBC. Počas jedenástich týždňov sa budú finalisti snažiť preukázať svoje schopnosti. Pečenie súťažiacim uľahčí aj profesionálne kuchynské zázemie v priestoroch areálu kaštieľa Theresia Chateau v Bernolákove.

„Impulzom pre prihlásenie sa do súťaže bola práve prvá séria úspešnej šou, ktorá bola vysielaná na obrazovkách RTVS. Prvé spomienky na pečenie mám ešte od malička, keď sme piekli s babkou alebo mamkou naše klasické východniarske dobroty. K zdokonaleniu postupov pri pečení prispela aj korona doba, kedy nám zamedzenie pohybu prinútilo vyplniť voľný čas, ktorý som trávil s manželkou Kristínkou v spoločnej domácnosti,“ povedal Ďoďo.

Na dvanástich finalistov čaká v každej z epizód trojica výziev – osobná, technická a kreatívna. V nich súťažiaci predvedú svoje vlastné zákusky, ale vyskúšajú si aj tradičné slovenské, či svetové recepty. Porotkyne oceňujú pôsobivosť, originalitu, prepracovanosť a samozrejme aj chuť ich výtvoru.

Čo od účasti v súťaži očakáva Ďoďo?

„V prvom rade sa neskutočne teším na celý priebeh súťaže a je mi cťou, že môžem byť jej súčasťou. Rovnako som pripravený na všetky výzvy, chcem spoznať nové chute a recepty, a v neposlednom rade stretnúť rovnako zanietených ľudí. Pre mňa, ako úplného amatéra je víťazstvom už účasť vo finálovej 12-ke. Každopádne, ak to dopadne akokoľvek, pečeniu sa chcem venovať ako môjmu koníčku naďalej popri výučbe na Podnikovohospodárskej fakulte Ekonomickej univerzity v Bratislave so sídlom v Košiciach.“

Šou Pečie celé Slovensko je výnimočná svojou láskavou a prajnou atmosférou. Počas natáčania vznikajú medzi účastníkmi, ale aj porotcami a moderátormi priateľstvá, ktoré spája (nielen) láska k pečeniu, o čom sa budú môcť diváci presvedčiť už onedlho. Premiérová časť totiž štartuje už 2. októbra 2022 o 20.30 hod. na Jednotke.

Jeho pekárske výtvory môžete nájsť na IG stránke: navar_daco.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!