Vranov a okolie z neba: J. Ragan krstil knihu on line vodou z Tople

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Primátor Vranova nad Topľou Ján Ragan, uviedol do života leteckú knihu o meste a okolí. Akcii nezabránili ani opatrenia proti COVID 19. Konala sa totiž v online priestore.

Pretrvávajúca situácia stále neumožňuje organizovanie podujatí či rôznych mítingov. Za to majú ľudia k dispozícii rôzne nástroje a prostriedky ako sa vynájsť. Výnimkou neboli ani členovia vydavateľského tímu z Kynceľovej, pri Banskej Bystrici. Zorganizovali totižto online krst knihy Vranov nad Topľou a okolie z neba.

„Keďže sa nemôžeme stretnúť osobne na podujatiach, ktorých súčasťou by boli aj samotné uvedenia kníh do života, vytvorili sme preto online priestor. Po spracovaní konceptu, ako by mohol slávnostný akt prebiehať, sme naň pozvali krstného otca knihy priamo zo Zemplína,“ vysvetľuje média manažérka a spoluautorka online krstu Andrea Farkašová.

Na online krst knihy prijal pozvanie primátor mesta Vranov nad Topľou Ján Ragan, a tak sa stal oficiálnym krstným ocom tejto fotopublikácie. Knihu uviedol do života poliatím vodou priamo z rieky Topľa, ktorá je typická pre región Zemplín. „Verím, že táto kniha bude reprezentovať mesto Vranov nad Topľou, jeho celý okres a mnohým ľuďom spraví radosť,“ zaprial si vranovský primátor Ján Ragan.

Edícia leteckých kníh Slovensko z neba je najväčšou na svete. Vranov nad Topľou a jeho okolie predstavujú autori na vyše 100 leteckých fotografiách, ktoré vznikali na jar a v lete, ale nájdete tu aj jesenný pohľad. Kniha ponúka unikátne pohľady „z vtáčej perspektívy“ na mesto, obce a prírodu. „Punc výnimočnosti jej dáva jedinečný pohľad na krajinu, na jej hlboké lesy, rozľahlé lúky, farebné polia, životodarné rieky Topľu a Ondavu, očarujúcu Domašu, mestá Vranov nad Topľou a Hanušovce nad Topľou, dediny a dedinky, všetky historické, kultúrne i technické pamiatky či iné zaujímavosti kraja hodné navštívenia. A to všetko z pohľadu, aký má možnosť vidieť len málokto. A keďže človek je tvor zvedavý, čaro nepoznaného sľubuje naozaj jedinečný zážitok. Spoznajte Vranov nad Topľou a okolie celkom novým pohľadom, a možno vás inšpiruje si zvoliť, Vranov nad Topľou a jeho malebné okolie, ako ďalší cieľ vašej cesty,“ citujeme z webu slovenskozneba.sk.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!