Vo vranovskom okrese sa kvôli COVID-19 sprísňujú opatrenia v kostoloch

  • Obce
  • Dátum: 23.12.2020
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

V okrese Vranov nad Topľou pribudlo za ostatný týždeň 785 prípadov pozitívne testovaných osôb na COVID-19, u ktorých bol koronavírus diagnostikovaný PCR testami alebo antigénovými testami.

Na základe aktuálnej pandemickej situácie platia od 23. decembra vo vranovskom okrese nové opatrenia. Informovalo o tom Združenie miest a obcí vranovského regiónu.

V obciach,  kde je % pozitívnych prípadov vyššie ako 2,5%, sa nebudú konať verejné bohoslužby až do 7.1.2021. Týka sa to obcí Juskova Voľa (8,87%), Michalok (4,59%), Jasenovce (4,28%), Merník (3,77%), Girovce (3,38%), Ďapalovce (3,17%) a Bystré (2,58%).

V ostatných obciach a mestách okresu platia v kostoloch opatrenia prijaté na národnej úrovni, čo znamená, že obsadených môže byť maximálne 25% miest na sedenie s tým, že každá druhá lavica ostáva prázdna a dodržiava sa sedenie šachovnicovým spôsobom.

Vo všetkých kostoloch v okrese je možné podávať sväté prijímanie iba na ruku. Prítomnosť na verejných bohoslužbách sa neodporúča pre veriacich vo veku nad 65 rokov. „Vo všetkých kostoloch v okrese je treba dodržať odstup medzi koncom jednej bohoslužby a začiatkom druhej bohoslužby v rozsahu minimálne 30 minút. Medzi bohoslužbami je treba zrealizovať intenzívne vetranie kostola a dezinfekciu lavíc a kľučiek dverí,“ informoval e-mailom primátorov a starostov vo vranovskom okrese tajomník ZMOVR Ján Fenčák.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!