Vo vranovskej PKO Aréne štartuje SZMF Superliga U23

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

SZMF Superliga U23 na východe s dvoma nováčikmi Už v nedeľu štartuje SZMF Superliga U23 v skupine Východ. V PKO Aréne vo Vranove nad Topľou sa odohrajú zápasy 1. – 3. kola. SZMF Superliga U23 sa v tejto sezóne rozšírila na 12. tímov.

Pribudli tímy Humenného a Galaktiku Košice. V sezóne 2022/2023 sa SZFM Superliga U23 rozdelila na tri skupiny – Západ, Stred a Východ. V každej skupine sa nachádzajú štyri mužstvá. Tímy medzi sebou odohrajú po dva vzájomné zápasy. Zo skupiny postúpia do semifinále víťazi skupín a najlepší tím z druhých miest.

V minulej sezóne sa zo skupiny Východ najlepšie darilo tímu Prešova, ktorý obsadil druhé miesto a získal tak v premiérovom ročníku súťaže striebro, keď vo finále nestačil na Nitru. Prešovčania budú chcieť aj v tejto sezóne určite siahať na najvyššie priečky. Potom sú tu Košice, ktorým minulý rok ušiel boj o medaily. V základnej skupine skončili na treťom mieste tabuľky s dvanástimi bodmi. Ciele Košíc bývajú vždy vysoké, uvidíme, čo predvedú v tejto sezóne. Novými tímami budú rovnako ako v Niké Superlige mužstvá Humenného a Galaktiku Košice. Pôjde vôbec o prvé zápasy týchto tímov v celonárodnej súťaži. Treba poznamenať, že Humenné malo aj v seniorskej kategórii viacero mladíkov, ktorí sa ukazovali v dobrom svetle. Je tak vysoko pravdepodobné, že ich uvidíme aj v kategórii U23. Podobne je na tom aj tím Galaktiku Košice, ktorý tiež v posledných zápasoch seniorskej kategórie použili aj omladinu. Ostáva otázkou, či hráči dokážu preniesť skúsenosti zo seniorskej kategórie aj do kategórie do 23 rokov. Na to dostane odpoveď už túto nedeľu.

 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!