Vo vranovskej nemocnici sa narodilo tisíce bábätko roku 2021

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

V Nemocnici Svet zdravia Vranov nad Topľou sa vo štvrtok 2. decembra narodil jej tisíci tohtoročný novorodenec. Rodičia dali dievčatku meno Ernestínka. Pripomenieme, že minulý rok sa v poradí tisíce bábätko narodilo 4. decembra.

Ernestínka je tretím dieťatkom rodičov 23-ročnej Eriky a Ernesta z Čičavy. Dievčatko, na ktoré doma čakajú braček so sestričkou, prišlo na svet v noci o trištvrte na tri. Vážilo 3 180 gramov a meralo 48 centimetrov. Ako uviedla lekárka, ktorá ju rodila, išlo o nekomplikovaný pôrod, aký by si priala každá rodička. „Meno sme dali dcérke podľa manžela, ktorý sa volá Ernest. Ernestínka je kľudná, pokojná a pekne spinká,“ uviedla šťastná mamička.

Mamičke dnes prišiel spoločne s námestníčkami a personálom pogratulovať aj riaditeľ vranovskej nemocnice Eugen Lešo. Malému dievčatku podaroval darčekový kôš s detskou výbavičkou a mamičku potešil kyticou kvetov. „Tento pôrod je v poradí tisícim pôrodom a znamená, že táto pôrodnica sa zaraďuje medzi pracoviská s najvyšším počtom pôrodov v celom regióne východu Slovenska, mysliac na regionálne nemocnice. Naša pôrodnica zabezpečuje spádovú oblasť pre viac ako 80 000 obyvateľov a je pre tento región nevyhnutnosťou. Preto sa tešíme, že vo vranovskej nemocnici vieme zabezpečiť plnohodnotnú starostlivosť o matku a jej dieťa,“ zdôraznil Eugen Lešo, riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Vranov nad Topľou.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!