Vo vranovskej Mestskej športovej hale sa bude očkovať aj túto sobotu

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Mesto Vranov nad Topľou, Prešovský samosprávny kraj a Združenie miest a obcí vranovského regiónu opäť otvoria vakcinačné centrum. V Mestskej športovej hale sa bude môcť nechať verejnosť zaočkovať v sobotu – 11. decembra od 10.00 do 17.00 hod. Vakcinačný tím bude očkovať vakcínou COMIRNATY od spoločnosti Pfizer/BioNtech.

Proti ochoreniu COVID-19 sa môžu prísť dať očkovať nielen tí, ktorí očkovaní ešte nie sú, ale aj tí, ktorí sa chcú dať vakcinovať druhou, či treťou dávkou vakcíny COMIRNATY. Samospráva chce aj touto cestou požiadať záujemcov o očkovanie, aby dodržali postup troch krokov, čím zrýchlia prácu centra.

Prvým krokom je zaregistrovanie sa na konkrétny čas. V prípade, že sa zaregistrovať neviete, poproste svojich príbuzných, aby vám s registráciou pomohli. „S registráciou na očkovanie občanom pomôžu aj zamestnanci Mestského úradu vo Vranove nad Topľou na tel. čísle: 057/7590114,“ informovala hovorkyňa mesta Vranov nad Topľou Eva Fedorňáková. Dodáme, že zaregistrovať sa môžete na https://psk-ockovanie.sk/rezervacia-terminu-pfizer/. Rezervácia sa pre daný deň uzatvára vždy predvečer očkovania o 19.00 hod.

V druhom kroku pomôže, ak si doma vytlačíte a vypíšete informovaný súhlas a anamnestický dotazník pre pacienta, vďaka čomu v samotnom vakcinačnom centre strávite len nevyhnutný čas. Taktiež sa odporúča, aby zaregistrovaní záujemcovia prišli do vakcinačného centra 10 minút pred vakcináciou. „Aj takto zabránite tvorbe radov pred samotným vakcinačným centrom. Upozorňujeme, že stále je potrebné dodržiavať respirátor – odstup – ruky. Očkovacie centrum slúži aj nezaregistrovaným občanom, no tí musia rátať s prípadným čakaním. Preto všetkým, ktorí sa chcú očkovať odporúčame sa zaregistrovať,“ uviedla E. Fedorňáková.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!