Vo Vranove nad Topľou a Humennom „letí“ krádež katalyzátorov

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Krádež katalyzátorov z osobných motorových vozidiel sa stala hitom. Polícia vyšetruje prípady v Humennom, aj vo Vranove nad Topľou.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Prešove pred dvoma dňami informovalo, že poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Humennom vedie trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže, pretože na štyroch uliciach bolo ukradnutých 12 katalyzátorov. Stať sa tak malo v období od 6. do 28. marca. „Poškodení majitelia škodu vyčíslili na celkovú hodnotu takmer 1 980 eur. Zlodejovi, či zlodejom v tomto prípade krádeže hrozí trest odňatia slobody na dva roky,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Keďže v uplynulých dňoch kolovali na viacerých facebookových stránkach, ktoré sa venujú dianiu vo vranovskom regióne, fotografie, kde ich autori upozorňovali na fenomén krádeží katalyzátorov, zaujímalo nás, či polícia eviduje rovnaké prípady aj v meste Vranov nad Topľou. „Na OO PZ Vranov nad Topľou evidujeme 5 oznámení o krádeži katalyzátorov v období od  10. 03. 2021 do 19. 03. 2021 s predbežnou celkovou škodou vo výške 500 eur. Polícia na objasnení prípadoch intenzívne pracuje, no z taktických dôvodov nie je možné sa bližšie vyjadrovať k stavu konania,“ uviedla J. Ligdayová.

ZDROJ FOTO: Only in Vranov

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!