Video/Zámutov – Kamenica: P. Ihnát sa vyrovnal legende Robinovi Hoodovi

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

FK Tatran Zámutov vedie súťaž aj vďaka tomu, že zvládol obidva domáce šlágre. Po Jasenove zdolal tiež Kamenicu nad Cirochou. Zverencov trénera Petra Mrážika nasmeroval k triumfu výstavným priamym kopom stredopoliar Patrik Ihnát.

V Zámutove zažívajú skvelú futbalovú jeseň. Hráči bavia futbalom seba, aj fanúšikov a navyše výsledkovo sa im darí. Výnimkou nebol ani duel s Kamenicou nad Cirochou, ktorá pricestovala s vizitkou dovtedy vonku neporazeného mužstva.

Do tohto kontextu zapadol aj prvý polčas. Gólový poker odštartovali hostia. Výstavnou delovkou v podaní Frederika Svistuna, bývalého mládežníka FC Košice a neskôr hráča treťoligovej Sniny. „V herne vyrovnanom zápase sme mali viaceré šance už v prvom polčase. Maroš Frištik išiel sám na bránu a zaujímavá bola situácia aj po jeho ďalšej akcii so spätnou prihrávkou. V momente, kedy mal najbližšie k zakončeniu Peťo Kolník, vhodili naši mladí podávači nešťastne do ihriska druhú loptu a z našej šance nakoniec nič nebolo. Na druhej strane treba férovo povedať, že gól hostí bol parádny. Trafiť vinkeľ pri výške Majkyho Balinta chce naozaj kus streleckého umenia,“ reagoval stredopoliar FK Tatran Zámutov Patrik Ihnát.

Domáci futbalový valec sa však vykoľajiť nenechal. O TOP headline zápasu sa postaral práve Patrik Ihnát. V 38. min. sa postavil k priamemu kopu. Z pravej strany a z ostrého uhla. Rozdielových hráčov robí rozdielovými to, ak dokážu dať jednej situácii viac myšlienok. Vďaka tomu, že sú kreatívne záhadní a tým pádom nečitateľní, držia súpera v neistote. Odtiaľ je potom už len krok k tomu, aby moment prekvapenia premenili na one man show. Presne tak, ako to predviedol domáci playmaker.

Okrem toho… Patrik Ihnát by sa mimochodom presadil aj v Hollywoode. Určite ste všetci videli legendárnu scénu, ako Robin Hood na súťaži v streľbe lukom rozstrelí šíp zapichnutý v strede terča. Ofenzívny klenot Zámutova dokáže to isté. Akurát namiesto luku používa svoju ľavačku. „Priamy kop som chcel kopnúť na zadnú žrď s tým, aby sa lopta točila smerom na bránu. Takto je to jednoduchšie pre hlavičkujúcich spoluhráčov a pokiaľ by ju nikto z nich nezasiahol, stále ostáva nádej, že môže skončiť priamo v sieti, ak brankár nestihne zareagovať. Priznám sa, nebolo mojim prvým zámerom zakončiť tak, ako to nakoniec dopadlo. Asi v polovici letu lopty som však začal veriť, že by z toho mohol byť aj gól. Lopta letela o čosi vyššie, ako by mala a brankár bol trošku vpredu, preto som tušil, že by na ňu nemusel dosiahnuť,“ opísal gólový moment P. Ihnát.

Eufóriu z exkluzívneho vyrovnávajúceho presného zásahu si Zámutovčania preniesli aj do druhého polčasu. Víťazný kurz začali definitívne naberať po vylúčení Maroša Štofíka. Najskôr sa presadil Maroš Frištik a po prekvapivom ťahu Kristiána Babinského pridal v závere tretiu poistku Sebastián Soták. Vo vyrovnanej súťaži, na akú to v tejto sezóne VI. liga, skupina Vihorlatsko-Dukelská bezpochyby vyzerá, sa na konci bude rátať každý bod, možno každý gól zo vzájomných zápasov. Z tohto uhla pohľadu majú v Zámutove polovicu šichty proti Jasenovu a Kamenici nad Cirochou úspešne za sebou. „Obidve spomínané víťazstva, a to treba podotknúť, proti veľmi kvalitným súperom pomohli celému mužstvu, lebo výhry nie sú o jednotlivcoch, ale o celom tíme. Na každom poste máme kvalitného hráča, ktorý vie hrať futbal a to sa v takýchto vyrovnaných súbojoch vždy počíta. Dôležité je, že sa môžeme spoľahnúť na každého hráča v kádri. Nielen na tých, ktorí nastupujú v základnej zostave, ale aj na náhradníkov, pretože ak nastúpia, sú pre tím platní. Stretli sme sa dobrá partia, chémia medzi nami funguje v kabíne, aj na trávniku. V jeseni hráme naozaj uvoľnení a som rád, že to dokážeme potvrdiť výsledkami,“ dodal P. Ihnát.

FK Tatran Zámutov – FK Kamenica nad Cirochou 3:1 (1:1)

Góly: 38. Ihnát, 78. Frištik, 89. Soták – 33. Svistun.

ŽK: 60. Babinský, 86. Orosi, 88. Kolník – 10. Šmajda, 44. M. Štofík, 82. Šedzmák. ČK: M. Štofík po 2 ŽK.

Zostava Zámutov: Balint – Hrivňák, Orosi, Mikča (46. Biž), Mezej, Soták (90. V. Ihnát), Babinský (90. Dzurovčin), Frištik, Ovšák (78. Funket), Kolník, P. Ihnát.

Zostava Kamenica nad Cirochou: Vohar – Popik, Macko, M. Štofík, J. Štofík, Petričko, Šmajda (85. Koc), Svistun, Mikula, Halaburka (67. Šedzmák).

 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!