VIDEO: Základná škola JUH žije aj napriek dištančnému vzdelávaniu aktívne

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

V súčasnej situácii školy nežijú bežným životom, na aký sme boli zvyknutí. Celý náš zabehnutý pracovný život prešiel do online priestoru bez osobných kontaktov a aktivít. V praxi to neznamená, že škola je pasívna. V ZŠ Juh sa snažíme pracovať aktívne a tvorivo stále,  a čo je hlavné, nezabúdame na naše pravidelné aktivity. Jednou z nich je aj workshop pre školy nášho okresu, ktorý realizujeme každý rok – tento ročník je v poradí už tretím.

Tentoraz sme realizáciu workshopu poňali netradične podľa situácie, v ktorej sa nachádzame. Všetky aktivity a ukážky vzdelávacích foriem a metód práce sme posunuli do online priestoru.

Naša škola vzdeláva v troch rovinách: Učíme rozumom, Učíme srdcom a Učíme pre život.  V prvom online vstupe sme sa zamerali na vzdelávanie Učíme rozumom. Na ukážkach hodín z predmetov chémia, telesná výchova, fyzika, informatika, geografia, biológia, anglický jazyk sme prezentovali zaujímavé formy práce s našimi žiakmi. V ďalších dvoch vstupoch predostrieme zaujímavosti Učenia srdcom a Učenia pre život. Už teraz sa žiaci môžu tešiť na zaujímavosti a tvorivé učenie.

Veľmi milo nás prekvapili oslovené školy, s ktorými sme boli v spojení pri prezentácii workshopu (Kladzany, Sedliská, Dlhé Klčovo). Spojenie cez Teams pri prezentácii bolo výborné a zistenie, že sme prvá škola, ktorá sa o niečo také pokúsila a realizovala je pre nás znamením, že nielen vzdelávanie na našej škole, ale aj aktivity a práca našich učiteľov sú progresívne, inovatívne a tvorivé. Škola, ktorá  poskytuje kvalitné vzdelávanie musí jednoducho taká byť.

Veríme, že svojou prácou plnou aktivít motivujeme aj iných a že dobré meno školy nebude len na papieri. Presviedčame širokú verejnosť, že Základná škola, Juh 1054, Vranov nad Topľou ide správnou cestou tvorivého a progresívneho vzdelávania.

Základná škola, Juh 1054 vo Vranove nad Topľou

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!