VIDEO: Vranovčania pozvali na Slovnaft Cup chlapským spôsobom

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Dráma. S trojbodovým koncom pre MFK Vranov. Katom bodových ambícií MŠK Námestovo bol domáci brankár Vlad Havrylenko. Zverenci trénera Romana Lazúra pozvali na Slovnaft Cup proti MFK Zemplín Michalovce chlapským spôsobom!

V minulej sezóne zdolal Vranov doma Námestovo 6:1. Na poltucet mu stačilo štyridsaťšesť minút od 21. do 67. min. V sobotu to bol futbalovo úplne iný príbeh. S prívlastkom nevyspytateľný.

V zápase, ktorý nenudil, a to sa nebavíme iba o piatich góloch, rozhodol dôraz (v koncovke). Domáci ho demonštrovali v závere prvého polčasu. V hlavnej úlohe sa predstavil Jakub Verčimák. Pred druhým presným zásahom vyhral v strede poľa kľúčový súboj a o pár desiatok sekúnd sa s inštinktom predátora presadil po rohovom kope.

Déjà vu v druhom polčase. Vranovčania mohli po viacerých kontrách zlomiť výsledok s definitívou na vlastnú stranu. Napr. po obaľovačke Jakuba Verčimáka vykopával loptu v sklze pred bránkovou čiarou Nassim Aliouat.


Jakub Verčimák práve zvýšil na 3:1. FOTO: Imrich Makó.

V 65. min. znížil Vladislav Cicek, v 75. min. bol vylúčený Rastislav Marcinko a dráma gradovala… Domáci však už tesné vedenie udržali, hoci Námestovo ešte aj v 5-minútovom nadstavenom čase hrýzlo.

„Hodnotenie by som začal prípravou. Uvedomovali sme si, že nám ušli niektoré zápasy, najmä domáci so Sninou, ktorého dej kopíroval dnešok. Za stavu 3:1 sme mohli zavrieť zápas, ale naopak sme inkasovali a opäť sme dohrávali v oslabení. V príprave sme si povedali, že potrebujeme úspešný výsledok. Chceli sme vyhrať, sústredili sme sa na tri body, pre ktoré sme boli pripravení obetovať aj atraktívnejší herný prejav. Išli sme za bodmi, ktoré máme a z tohto uhľa pohľadu som veľmi spokojný,“ hodnotil tréner MFK Vranov Roman Lazúr.

Výrazný podiel na futbalovom príbehu mali aj hostia. Už po štyroch minútach nepremenil samostatný nájazd Matúš Otruba. Po polhodine hry a rohovom kope nepretlačil loptu Dávid Vorčák. Napriek dvom inkasovaným gólom v závere prvého polčasu hostia zbrane nezložili. Skóre sa však nemenilo ani po ďalšom nájazde Oleksandra Bilonozhka či skrytej obaľovačke Otrubu. V nadstavenom čase nakopával loptu Marek Habiňák, ktorá prepadla až do pokutového územia, ale Vlad Havrylenko výborne prečítal hru a vďaka dynamike v nohách bol o potrebný krok pri nej skôr.

Práve brankár Vranova bol rozdielovým hráčom. Všetky príležitosti súpera, ktoré sme vymenovali o odstavec vyššie, stopol skvelými zákrokmi. Kým po dueli so Sninou sa diskutovalo o góloch v sieti za jeho chrbtom, v tomto prípade si 19-ročný ukrajinský legionár vypýtal miesto v Zostave kola (ak by sa vyhlasovala).

„Vlad je mladý chalanisko, ktorého sme si vychovali a ktorý bol súčasťou mužstva, ktoré vybojovalo postup do II. ligy staršieho dorastu. Má veľmi dobrú dynamiku a čítanie hry. Zlepšiť sa potrebuje pri centrovaných loptách a v hre nohou, ale výkonnostne ide hore. Chyby proti Snine ho mrzeli, ale futbal je aj o chybách. Dnes nás podržal, preto sa mu chcem za výkon poďakovať. Som si istý, že v jeho začínajúcej kariére medzi mužmi to bol dôležitý zápas, ktorý ho športovo, aj osobnostne posunie vyššie,“ zdôraznil R. Lazúr.


Vlad Havrylenko podržal Vranov rozdielovými zákrokmi. FOTO: Imrich Makó.

Vranovský tréner vzápätí rozviedol myšlienku opretú o situáciu v mužstve. Proti Námestovu nemohol počítať s dvojicou predsezónnych posíl Erikom Tomkom a Mariánom Sabolčíkom. Po Lipanoch sa na listinu zranených hráčov zaradil aj Emil Sudimák.

„Sme v náročnej situácii. Matúš Digoň hrá so sebazaprením. Vyzdvihnúť by som chcel Mareka Babjaka, ktorý nastupuje so zhrubnutou achilovkou. Peter Šuľák s Jakubom Strakom sú nachladení. Lukáš Kulich má problém s krížami… Spolu s Vladom by som rád zložil poklonu všetkým hráčom, lebo išli na dno svojich síl, aby uhrali výsledok, ktorý sme si priali a potrebovali,“ pripomenul R. Lazúr.

Vranov privíta v stredu v Slovnaft Cupe Michalovce. V perexe sme napísali, že hráči MFK pozvali fanúšikov na pohárové derby chlapským spôsobom. Partia okolo Mareka Babjaka dokázala proti Námestovu vždy reagovať. Víťazstvo nenechávala na náhodu. Baviť sa môžeme o úvode, kedy po prvej tutovke súpera zvýšili domáci ofenzívne obrátky, ktoré zrátali do vlastného gólu Martina Habiňáka. Záver prvého polčasu bol o útočnom entuziazme. Hostia hrali v druhom polčase aktívnu partiu. Hrozili brejkovými situáciami, nerozpakovali sa zakončovať zo stredných vzdialeností, dohrávali v početnej výhode… Vranovčania museli platiť za víťazstvo vysokým nasadením dotovaným pevnou vôľou.

„Hrať v amatérskych podmienkach v dvoch súťažiach je náročné, ale robíme to pre vranovského fanúšika. Do pohára sa prihlasujeme v nádeji, že ak sa to pri žrebe podarí, mohli by sme sa konfrontovať s atraktívnym súperom z najvyššej súťaže. Tento rok to budú Michalovce. Doprajeme si dva dni voľna a v rámci našich možností sa pokúsime dať zdravotne dokopy. Michalovčanom sa v úvode sezóny výsledkovo nedarí, verím, že ich potrápime. Vždy je tu priestor na úspešný výsledok, vidíme to i v Lige majstrov… Prial by som si, aby to bol aj náš prípad! Touto cestou by som chcel všetkých fanúšikov pozvať a poprosiť, aby nás prišli podporiť. Títo chlapi si to zaslúžia!“ dodal Roman Lazúr.

Pripomenieme, že MFK Vranov v súvislosti s pohárovým zápasom proti MFK Zemplín Michalovce spustil predpredaj vstupeniek, ktoré si môžete v čase otváracích hodín zakúpiť v Reštaurácii Jedenástka pri futbalovom štadióne alebo v Športových potrebách v Mestskej športovej hale. Vstupné je 5€ – dospelý, 3€ – dôchodcovia, deti nad 100 cm, ZŤP – ZDARMA (pri vstupe sa musí preukázať). Zápas sa 27. septembra 2023 začína o 15.30 hod.

MFK Vranov – MŠK Námestovo 3:2 (3:1)

Góly: 20. Habiňák (vlastný), 45. Kulich, 45. Verčimák – 38. Jurina (11 m), 65. Cicek.

ŽK: 51. Šuľák, 68. Marcinko – 44. Jaššo, 45. Rusnák (tréner), 69. Palider, 86. Bilonozhko (na lavičke), 87. Jurina. ČK: 75. Marcinko (po 2 ŽK) – 90. Jurina (po 2 ŽK).

Zostava Vranov: Havrylenko – Krajňak, Šuľák, Babjak, R. Tomko – Straka, Lukáč, Marcinko, Kulich – Verčimák (90. Kandala), Digoň (90. Sabol).

Zostava Námestovo: Lešňovský – Vorčák (66. Hrubjak), Habiňák, Jaššo, Aliouat – Palider (88. Košarišťan), Bilonozhko (66. Snovák), Otruba, Jurina – Barutík (41. Hrkeľ), Cicek.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!