imrich.mako@vranovske.sk
Autor

MFK Vranov zdolal Slavoj Trebišov v 2. kole Slovnaft Cupu po heroickom výkone. Za domácich otočili skóre Daniel Hreha s Jakubom Strakom. Vo výbornom zápase mrzia len nešťastné zranenia obidvoch brankárov Emila Sudimáka a Martina Repiského.

Po opatrnej úvodnej štvrťhodine videli diváci v ďalšom priebehu ofenzívny futbal presahujúci nasadením level III. ligy. Hostí mohol dostať do vedenia v 18. min. Straczek, ale Sudimák jeho hlavičku vytiahol fantasticky na brvno a vzápätí zlikvidoval aj dorážku.

Po Fickovej delovke spoza šestnástky, ktorá len tesne minula spojnicu, mal z Vranovčanov najväčšiu príležitosť Straka, no Repiský jeho zakončenie z uhla vyrazil sklzom ako hokejový brankár. Ochranca svätyne Trebišova sa vyznamenal i pri tutovke Burcáka, zaujímavou streleckou situáciou kontroval Digoň a diváci spozorneli aj pri priamom kope Kulicha zo 17 m, ktorý však zakončil len do rúk brankára súpera.

Skóre sa menilo až v 40. min., kedy Lukáč fauloval vo vlastnom pokutovom území Košudu a penaltu s prehľadom premenil Straczek.

Hneď v úvodných sekundách druhého polčasu zaviazal na polovici ihriska nakopnutú loptu Straczek, z čoho ťažil v nájazde Pálfi, lenže na hranici šestnástky ho šmýkačkami zastavili Popov so Strakom.

Domáci postupne začali roztáčať ofenzívne otáčky opäť aktívnejšie a odmeny sa dočkali po hodine hry. Burcák spracoval a prikryl ťažkú loptu, ktorú posunul Hrehovi a ten nádhernou obaľovačkou vyrovnal. „Konečne mi to tam padlo. Už viac ako týždeň mám dobrý drive aj na tréningoch, kde mi to padá hlavne z ľavej strany. Chystal som sa už na Raslavice, ale som rád, že to vyšlo práve teraz. Dôležitý point bol Erik Burcák, s ktorým sme si cez polčas hovorili, nech vytrvá v ťažkých súbojoch, nech lopty ďalej prikrýva. Dal si to na zem, dvihol hlavu a keďže obranca ma tam nechal voľného, bolo už len na mne dobre to trafiť,“ uviedol stredopoliar MFK Vranov Daniel Hreha, ktorému Slovnaft Cup v tejto sezóne strelecky sedí, pretože skóroval aj v 1. kole Hencovciach, kde pri víťazstve 3:0 otváral skóre.

Vranov dostal do vedenia v 64. min. Straka a žiada sa napísať, že jeho strelecký moment mal záblesk futbalovej geniality. Brankárovi totiž nedal žiadnu šancu prekvapivou skrytou strelou spoza šestnástky. „Po prihrávke od Juraja Ficka bolo mojou prvou myšlienkou centrovať, ale zmenil som to a vystrelil. Som rád, že som pomohol mužstvu gólom, pretože sme ukázali tímový duch a podali bojovný výkon, za ktorý patrí všetkým chlapcom poďakovanie,“ reagoval obranca MFK Vranov Jakub Straka.

O minútu na to mohlo byť „vymaľované“. Po centri Hrehu sa pretlačil k zakončeniu Vodilka a Melichar podržal svoj tím skvelým zákrokom. Trebišovčania sa už do konca stretnutia nedokázali vyladiť do správneho tempa, vďaka ktorému by dostali zverencov trénera Romana Lazúra pod tlak. Na druhej strane platí, že podceniť druholigistu by sa rovnalo taktickej samovražde… Jediná šanca hostí prišla po štandardke v 85. min., kedy Matta loptu v päťke hlavou len nadvihol, no neusmernil ju na bránu. Vzhľadom k tomu, že v druhom polčase boli kvôli zraneniam striedaní obidvaja brankári, nadstavovalo sa sedem minút a v piatej minúte nadstavenia brankár Slavoja ešte vychytal v samostatnom nájazde Vodilku.

Hoci tréner hostí Ondrej Desiatnik avizoval na klubovom webe Trebišova, že dá príležitosť hráčom, ktorí mali zatiaľ v sezóne slabšiu minutáž, hosťom patrí rešpekt, pretože prinútili Vranovčanov k tomu, aby si víťazstvo poctivo odmakali. Napriek tomu, že ich už v sobotu čaká ďalší náročný duel v Lipanoch, partia okolo kapitána Mareka Babjaka išla na plný plyn. „Nešetrili sme sa a za to sa patrí dať pred celým mužstvom klobúk dole. Hovorili sme si, že hráme síce dve súťaže, ale chceme vyhrať každý zápas. Išli sme na dno svojich síl a oplatilo sa. Otočili sme ďalší zápas, vďaka čomu máme teraz právo tešiť sa,“ dodal Daniel Hreha.

MFK Vranov – Slavoj Trebišov 2:1 (0:1)

Góly: 59. Hreha, 64. Straka – 40. Straczek (11m).

ŽK: 76. Hreha, 85. Kulich – 19. Rokyta, 79. Matta.

Zostava Vranov: Sudimák (89. Kharin) – Lukáč, Popov, Babjak, Straka – Hreha (79. Milenky), Hanuščák, Ficko (90. Močič), Kulich – Vodilka, Burcák.

Zostava Trebišov: Repiský (55. Melichar) – Jinjolava (71. Sitarčík), Matta, Straczek, Pálfi, Rusnák (71. Ilinjo), Košuda (71. Michlík), Verčimák (71 Belko), Rokyta, Jurčišin, Digoň.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!