O osude stretnutia medzi MFK Vranov a MŠK Tesla Stropkov sa rozhodlo v druhom polčase. V prípade obidvoch súperov platí, že v aktuálnej sezóne vonku ešte nevyhrali.

Vranov a Stropkov patria futbalovým levelom v zreorganizovanej III. lige k reprezentatívnym tímom. Hoci v prvom polčase diváci nevideli festival gólových príležitostí, pri kvalite hráčov v obidvoch tímoch sa aj opatrnejší obraz na trávniku mohol kedykoľvek zmeniť z ticha na búrku. Z viacerých zaujímavých situácií mali najbližšie ku gólu tri.

Straka po Kulichovej akcii mieril z uhla do bočnej siete, Ulianov sa namiesto šprintérskeho súboja na úrovni obrannej línie Tesly rozhodol pre kombináciu (prihrávku pred bránu mu stopla obrana súpera) a v poslednej minúte prvého polčasu natiahol Etim ďalekonosnou strelou Drába. Domáci brankár sa prekvapiť nenechal.

Bezgólový stav odklial tri minúty po zmene strán Matúš Digoň. Napriek tomu, že zakončoval z ostrého uhla, zvládol tento moment rutinérsky. „Keď si Straky prebral loptu, išiel som na zadnú žrď. Registroval som uhol, v akom som zakončoval, aj to, že brankár sa ku mne rýchlo presúval. Ako najefektívnejšie mi v tej chvíli vyšlo poslať loptu do jeho protipohybu. Hoci som nemal veľa priestoru a ani nie som vyložene hlavičkár, podarilo sa mi trafiť tak, ako som si to predsavzal,“ vysvetľoval útočník MFK Vranov Matúš Digoň.

O ďalší kus priblížil domácich k víťazstvu ukrajinský legionár Dmytro Ulianov. Obrana Stropkova pred ním až príliš ustupovala, čo využil na to, aby prepálil Dlugoša. Vranovčania boli v týchto chvíľach v ofenzíve aktívnejší, no Straka, ani Milenky sa do streleckej listiny nezapísali.

Naopak, udreli hostia. Etim sa presadil pri čiare a po jeho prihrávke znížil Zummer. Dráma, v ktorej by diváci vstávali zo stoličiek, sa však nekonala. Výnimkou bola situácia z poslednej minúty, kedy odviedol výbornú robotu Varga a Jovanovičova delovka skončila na jednom z obrancov MFK. „Prvý polčas bol síce vyrovnaný, ale z môjho pohľadu sme mali dve tutovky, ktoré sme na našu škodu nevyužili. Po zmene strán sme išli za gólom viac ako súper, preto som rád, že nám to vyšlo hneď v úvode. Na našej umelej tráve vieme zahrať futbal, po prvom góle sme sa uvoľnili a o pár minút pridali aj druhý. Napriek tomu, že sme inkasovali a tento moment s nami trošku zakýval, skúsenosťami sme tento zápas uhrali bez toho, aby nás súper dostal pod tlak alebo si vypracoval vyloženú príležitosť,“  uviedol M. Digoň.

Z pohľadu konečného výsledku sa ako rozdielový ukázal úvod druhého polčasu. Stropkovčania dvakrát inkasovali, navyše museli aj dvakrát nútene striedať. Na úseku necelých dvadsiatich minút priveľa zásahov do taktických zámerov. Náš rozhovor s trénerom MŠK Tesla Ľubošom Reiterom sme začali konštatovaním, že rýchly gól po návrate zo šatní nemôže (logicky) nikdy potešiť… „Vždy je to v hlavách hráčov, vždy je to o tom, ako sa na tieto momenty pripravia. Pred týmto duelom sme zvládli náročné domáce zápasy, v Stropkove sa momentálne nehovorí o ničom inom, len o tom, že sme v Slovnaft Cupe dostali Slovan Bratislava… V kontraste s tým sme úvod druhého polčasu zaspali, na čom má svoj podiel i to, že sme zdravotne hendikepovaní. Problémy mal Erik Hurný, aj Maťo Polaščík, či ďalší. Na to sa však vyhovárať nechcem, lebo ak vezmeme predvedenú hru za celých 90 minút, Vranov bol lepší,“ reagoval tréner MŠK Tesla Stropkov Ľ. Reiter.

Zaujímavosťou je, že v ére slovenskej samostatnosti nastúpil Stropkov vo Vranove pätnásťkrát. Okrem dvoch remíz vyhral iba raz – 4:2 v máji tohto roku. V sobotu však tento výkon jeho hráči zopakovať nedokázali. „Stretli sa dve vyrovnané mužstvá. V prvom polčase to bolo viac taktické bez väčších gólových šancí, čo pre diváka nebolo príliš atraktívne. Verili sme, že po zmene strán sa to zlepší, ale bohužiaľ pre nás dal Vranov, po našich chybách, dva góly. Dnes sme neboli vo svojej koži a celkovo nám tento zápas príliš nevyšiel. Nakopávali sme len dlhé lopty na Vargu, a to na umelom povrchu nestačí. Pred týmto stretnutím sme odohrali ťažké zápasy na náročných terénoch, no teraz nám umelá tráva akosi nesedela. Mali sme hrať viac kombinačne po zemi, ale aj vzhľadom na to, že sme mali veľa zranených hráčov a niektorí hrali so sebazaprením, nebol náš výkon taký, aký by mal byť. Musím povedať, že Vranov bol o niečo lepší ako my, preto vyhral 2:1,“ dodal športovo Ľ. Reiter.

MFK Vranov – MŠK Tesla Stropkov 2:1 (0:0)

Góly: 49. Digoň, 63. Ulianov – 71. Zummer.

ŽK: 80. Verčimák – 24. Keresteš.

Zostava Vranov: Dráb – Tsiupa, Pe. Šuľák, Babjak, Ulianov (77. Burcák), Straka, Verčimák, Lukáč, Kulich, Košuda, Digoň (67. Milenky).

Zostava Stropkov: Dlugoš – Keresteš, Zapotocký, Etim, Hurný (53. Voitiuk), Jovanovič, Leško, Poľák, Matkobiš (67. Červeňák), Polaščík (53. Zummer), Varga.