VIDEO: Vranov nadelil Bardejovu poltucet, gólový príbeh nebol tuctový

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

V piatich domácich zápasoch MFK Vranov videli fanúšikovia v priemere 5,4 gólu. Zverenci trénera Romana Lazúra neostali svojej ofenzívnej povesti nič dlžní ani proti Bardejovu. Pri výhre 6:0 si najviac pozornosti vypýtal zahrávanými štandardkami Lukáš Kulich.

Septembrové víťazstvá Bardejova so Starou Ľubovňou 4:2 (s obratom z 0:2) a 5:1 proti Lipanom prihodili do banku očakávania, ktoré zvádzali fanúšikovskú fantáziu k zaujímavému scenáru. Navyše keď dramatickými závermi nešetria ani Vranovčania… Na papierové predpoklady nakoniec nedošlo.

Hráči MFK Vranov vybavili zápas v prvom polčase. Ako sa hovorí, kto klope, tomu otvoria. Domáci zabúchali štyrikrát. Najskôr dvoma štandardkami Lukáša Kulicha a nasadením v pokutovom území. Pri treťom presnom zásahu nepohrdli priestorom pri rýchlej kontre Jakub Straka s Matúšom Digoňom. Štvrtý gól bol z kategórie exhibičných…

Do druhého polčasu poslal tréner hostí Rastislav Kica na hraciu plochu Juraja Kuhajdíka, ktorému nedovolil nastúpiť od začiatku zdravotný stav. Pri jeho futbalových kvalitách mu však stačili dve minúty, aby meter za šestnástkou potiahol podrážkou loptu, získal rozdielový priestor a pokiaľ by obalil o čosi presnejšie, mohol dať priebehu nový námet.

Napriek tomu, že Bardejovčania mali percentuálne držanie lopty na svojej strane, v ofenzíve nedokázali zanechať výraznejšiu stopu. Naopak po ďalšej štandardke Lukáša Kulicha skóroval kapitán Marek Babjak a gólová bodka Marka Macejka bola o ďalšej, v tomto prípade tiki-taka, exhibícii.

„V Stropkove sme zažili výsledkovo ťažký zápas. Myslím si, že do zranenia Vlada Havrylenka bolo dvadsať minút z našej strany celkom slušných, no body nám to neprinieslo. Doma sme si chceli napraviť povesť, hoci pretrvávajúce zdravotné patálie v kabíne majú ďaleko od stavu, aký by sme si priali. Náš taktický plán bol jasný – ísť za výsledkom zo zabezpečenej obrany. Hráči svoje úlohy splnili a za to, ako zabojovali za klub a mesto Vranov, im patrí rešpekt,“ zdôraznil tréner MFK Vranov Roman Lazúr.

Hráči Bardejova doplatili na to, že domácim odovzdali situácie, v ktorých sú silní. Tréner Partizána Rastislav Kica hovoril pokojným hlasom a bolo vidieť, že váži slová, ale výhovorky nehľadal.

„Pri absencii Bereckého a Šotta sme museli v zostave zaimprovizovať, ale náš výkon to neospravedlňuje. Naša defenzívna činnosť bola mizerná. Chlapcov som upozorňoval, že domáci sú silní v štandardných situáciách a prvé dva góly inkasujeme ako cez kopirák. Očakávali sme, že po prehre 0:4 v Stropkove budú Vranovčania nabudení na víťazstvo, no my sme im ho svojou naivitou uľahčili. V držaní lopty v strede ihriska sme možno mali navrch. Súper však bol na to pripravený a z brejkových momentov sme ťahali za kratší koniec. Žiadny dôraz, žiadna spolupráca štvorice obrancov, nepodržal nás brankár… Polčasový výsledok bol pre nás krutý, nakoniec sme ešte dvakrát inkasovali aj po prestávke. Nejaké pokusy sme mali aj my, akurát naše zakončenie pripomínalo mladších žiakov,“ reagoval tréner Partizána Bardejov Rastislav Kica.

Domáca premiéra kanadského mladíka…

Premiéru vo vranovskom drese na domovskom štadióne MFK absolvoval 18-ročný Kai Hatley – Wayland. Mladý Kanaďan, ktorý je odchovancom Okanagan FC, vybehol na celý druhý polčas už v Stropkove. Zaujímavosťou je, že generálnou manažérkou akadémie, v ktorej futbalovo rástol, je jeho mama Sara.

Jeho pôsobenie v MFK je výsledkom spolupráce s MFK Zemplín Michalovce, kde počas týždňa trénuje. Vo Vranove absolvuje piatkový predzápasový tréning a k dispozícii je na majstrovské zápasy.

„S trénerom michalovskej U-19 Jožkom Majorošom sme bývalí spoluhráči z Ličartoviec, kde nás viedol pán Kozák. Keďže Michalovciam sa zatvorilo transferové okno, Jožko, ktorý si Kaia vytipoval, ma poprosil, či by sme ho zaregistrovali my. Pomôžeme si takto všetci. Kai trénuje v týždni v Michalovciach, u nás môže získavať hernú prax a v zdravotnom stave, v akom sme, pomôže aj on nám. Hrať vie na všetkých ofenzívnych pozíciách, aj z kraja, ale najviac mu svedčí desiatka. Typovo je skôr lokomočný hráč, ktorý vie uhrať súboj, ak je v ňom včas. Popracovať ešte potrebuje na predfinálnej prihrávke, ale všetko má pred sebou. Zoznamuje sa s novým prostredím a určite potrebuje čas, aby sa futbalovo s novými spoluhráčmi zladil,“ uviedol tréner MFK Vranov Roman Lazúr.


Kai Hatley – Wayland. FOTO: Imrich Makó.

Silné vstupy do domácich zápasov nie sú v prípade Vranovčanov výnimkou. Dvojgólovým náskokom viedli komfortne proti Snine, aj Námestovu. Postupne však pohodový scenár nabral prvky drámy. Bardejov im túto minulosť z ostatných dvoch domácich stretnutí na vlastnom štadióne nepripomenul. „Do druhého polčasu sme išli s tým, že chceme výsledok skorigovať. Vystriedali sme dvoch hráčov, prišiel skúsený Ďuro Kuhajdík, ktorý nám v prvom polčase vo finálnej fáze chýbal. Niektorí si po výhre s Lipanami mysleli, že sme niekde inde, no musia sa vrátiť na zem a ďalej poctivo pracovať,“ pripomenul R. Kica.

Vranovčania urobili prvý krok k víťazstvu v defenzíve. Všetky diaľnice, aj okresky k vlastnej bráne zatvorili. Čisté konto si udržali po šiestich ligových dueloch. Zápas si užili predovšetkým v koncovke.

„Súper si strelil dva vlastné góly, ale chlapci si ich zaslúžili. Štandardky vznikli po rýchlych prechodových fázach, vznikli vďaka tomu, že sme boli aktívni. Potom to už bolo na Lukášovi Kulichovi, ktorému vychádzali štandardné situácie perfektným spôsobom. Kým so Sninou a Námestovom sme nedokázali zavrieť výsledok  skôr, dnes sme si ho ustrážili,“ dodal R. Lazúr.

MFK Vranov – Partizán Bardejov BŠK 6:0 (4:0)

Góly: 13. Grimaldi (vlastný), 29. Michalov (vlastný), 35. Digoň, 41. Verčimák, 55. Babjak, 82. Macejko.

ŽK: 26. Kulich, 58. Babjak, 83. Sabol – 28. Petrišák, 61. Elexa, 85. Lukáč.

Zostava Vranov: Havrylenko – Krajňak, Šuľák, Babjak (70. Sabol), Straka, Kandala (70. Macejko), Lukáč, Marcinko, Kulich (58. R. Tomko), Verčimák (58. Milenky), Digoň (62. Wayland).

Zostava Bardejov: Verešinský – Elexa, Petrišák, Grimaldi, Kukulský (63. D. Kuhajdík), Kmec, Štefančin (46. J. Kuhajdík), Portugalyan, Mbang, Paňko, Michalov (46. Lukáč).


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!