Stropkoviani pripomenuli a povýšili v novom klipe atmosféru Vianoc

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Stropkoviani prinášajú v novom klipe k mixu kolied „Narodil sa Kristus Pán v Betléme (Ej slama, slama)/Aký je to svit“ vianočnú atmosféru, pravú vianočnú atmosféru. Kým po iné roky si najkrajšie sviatky roka užívali spolu s fanúšikmi počas ich tradičného celoslovenského turné s programom „Čaro Vianoc“, teraz sa prihovárajú emotívnym videom, ktoré zahreje každého z nás.

Stropkoviani tento rok kvôli opatreniam nemôžu absolvovať svoje tradičné vianočné celoslovenské turné s programom „Čaro Vianoc“. Napriek tomu neostali sedieť so založenými rukami. Po úspešnom CD „Čaro Vianoc“ a dvoch klipoch z neho si tentoraz chlapci vybrali mix kolied „Narodil sa Kristus Pán v Betléme (Ej slama, slama)/Aký je to svit“, ktorý vydali ako nový vianočný videoklip! „Koledy, ktoré sme vybrali sú pomerne všetkým dobre známe. Keďže v našom podaní znejú inak, ako ich ľudia poznajú, rozhodli sme sa, že budú ideálne na natočenie tohto videoklipu. Myšlienkou bolo zároveň zachytiť vo videoklipe autentickosť pradávnych Vianoc a práve tento mix folklórnych kolied bol, podľa nášho názoru, najviac vhodný,“ vysvetľujú Stropkoviani.

Z klipu pod režisérskou taktovkou Frankyho Stružáka z VIDIA Production sálajú vianočná nálada, pokoj, láska a pohoda. Klip sa natáčal v nádhernom prostredí dreveného chrámu v obci Potoky a skutočnú vianočnú atmosféru dotvára stará drevená stodola, kde si so svojimi rodinnými príslušníkmi užívajú čaro štedrej večere. Starú a opustenú stodolu zmenili od základov. Folklórny nádych je umocnený ľudovými krojmi a rekvizitami. Krásny vianočný stromček, drevený stôl s lavicami, idylické rekvizity, sviečky a na vyplnenie nálady veľa svetielok… „Stodola bola dlhé roky schátraná a dosť špinavá. To bolo paradoxne aj jej veľkou výhodou, kvôli ktorej sme sa pre ňu rozhodli. Zároveň bola v blízkosti elektrická sieť a aj relatívne dobrý prístup, preto sme neváhali. Príprava interiéru na natáčanie trvala dva dni a výsledok sa nepochybne dostavil. Podarilo sa nám z nehostinných podmienok vytvoriť priestor, kde by sme nemali problém aj reálne stráviť Štedrý deň,“ dodali Stropkoviani.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!