VIDEO: R. Černák demonštroval proti Vranovu fenomén ofenzívneho predátora

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Roland Černák. Meno útočníka FK Humenné sa po stretnutí s MFK Vranov skloňovalo najčastejšie. Pri víťazstve 4:0 prvé dva góly strelil sám a pri treťom odviedol kusisko poctivej roboty. Nie je náhoda, že s piatimi presnými zásahmi tróni, spolu s Michalom Vilikovským a Michalom Vysočanom, na čele poradia najlepších treťoligových strelcov.

Zápas proti MFK Vranov ovládol Roland Černák vďaka tomu, že nesporné futbalové umenie znásobil dravosťou, nasadením a sebavedomím, ktoré z neho urobili rozdielového hráča. Prvýkrát roztlieskal domácich fanúšikov už v 15. min., no v tomto prípade ešte brankár hostí Martin Kapraľ vytiahol spoľahlivý zákrok.

Všetko si však vynahradil o šesť minút neskôr, keď vzal na seba zodpovednosť pri penalte. Mimochodom, bol to práve R. Černák, kto prihrával Štefanovi Havrilovi, po ktorého spanilej jazde sa kopal pokutový kop. M. Kapraľ, ktorý je inak slovenským reprezentačným brankárom v malom futbale, patrí v obidvoch bránach medzi jedenástkových expertov. Na čiare je fantasticky a o drámu sa postaral aj v tomto mikrosúboji. Hoci si na loptu siahol, predsa len skončila v sieti. „Pri penalte je to vždy 50 na 50. Brankár si síce na loptu siahol, ale našťastie bol z toho dôležitý prvý gól, za čo som, samozrejme, rád. Keď sa rozhodnete pre roh a pošlete tam loptu, zvyšok je o stotine sekundy, preto som ani nemal čas riešiť, či lopta prejde alebo neprejde do siete. Videl som iba, ako skončila v bráne a už som sa len tešil,“ dodal s úsmevom Roland Černák.


Brankár MFK Vranov Martin Kapraľ nemal ďaleko k tomu, aby chytil aj prvý pokutový kop.

Podstatu zápasu Humenné – Vranov najvýstižnejšie definujú ďalšie dva góly. Pred druhým presným zásahom získali Vranovčania loptu. Daniel Hreha mal dosť času, aj priestoru, aby ťažisko hry posunul niekam inam. Zaváhal, vzápätí kapituloval pressingu súpera a kontra bola na svete. R. Černák sa so zakončením nemaznal a zvýšil na 2:0. „Keďže som pravák, predpokladal som, že brankár bude čakať strelu na zadnú žrď, preto som mieril na bližšiu tyč. Nebudem tvrdiť, že som chcel loptu oraziť o žrď, ako to nakoniec vyšlo, ale pravdou je, že som mieril po pravej brankárovej ruke,“ vysvetľoval R. Černák.


Útočník FK Humenné Roland Černák sa vďaka dvom gólom prestrieľal na čelo treťoligových kanonierov. 

Ďalšiu lekciu ponúkol v 43. min., keď sa nenechal zablokovať, ani odtlačiť Marekom Kozelom a namieril si to nekompromisne do šestnástky. Obrana hostí síce jeho center zastavila, ale Igor Komjatý nedoprial Miroslavovi Hanuščákovi priestor na to, aby loptu upratal do bezpečia. Okamžite ho atakoval a hoci sa zdalo, že Kristián Močič už situáciu neatakovaný na vzdialenejšej žrdi zvládne, dal si hruďou vlastenca. Práve efektivita bola jedným z kľúčových momentov, pretože dve výborné šance mal v prvom polčase aj Daniel Hreha, ale Dávid Slávik potvrdil extratriedu. Keď po zmene strán, aj zraneniami zdecimovaní, Vranovčania nedokázali prepnúť na vyššiu úroveň, v záverečnej 20-minútovke už išlo len o výšku skóre… Z viacerých príležitostí Marián Dzurjo zvýšil na 4:0 a Filip Bednár nepremenil pokutový kop. „Myslím si, že aj vzhľadom na výšku skóre sme vyhrali zaslúžene. Do stretnutia sme možno nevstúpili celkom podľa našich predstáv, ale dali sme prvý gól a potom sme sa chytili. Vďaka väčšiemu nasadeniu sme prehrávali súpera v osobných súbojoch a zvyšok zápasu sme mali pod kontrolou,“ hodnotil R. Černák.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!